КАРДІОЛОГІЧНА СЛУЖБА ПІВНІЧНОГО РЕГІОНУ. Перший звіт

Медична конференція.    Кардіологи, терапевти, інші вузькі спеціалісти районних поліклінік та стаціонарів, сімейні лікарі та представники станцій екстреної допомоги північного  регіону Одеської області обговорили низку питань стосовно медичного обслуговування пацієнтів з гострим коронарним синдромом під час конференції, що відбулася в актовій залі Балтської ЦРЛ.

      Відкрив захід  її головний лікар  Олександр Бурлака, який представив учасникам обговорення програму заходу та доповідачів.    Він також коротко спинився на позитивних тенденціях  організації роботи  кардіологічної служби Північного госпітального округу. 

   Північний регіон обслуговується двома станціями обласного центру екстреної медичної допомоги – Любашівською та Подільською з підрозділами , зокрема,  у Балті.  Фактично з початку роботи єдиного диспетчерсько-оперативного відділу всі виклики потрапляють на єдину диспетчерську, які потім передаються бригадам для відповідного реагування. Про це розповіла заступник головного лікаря з медичної частини КУ «Одеська міська станція швидкої медичної допомоги» Світлана Ларченко, охарактеризувавши ситуацію з догоспітальним супроводженням пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, у яких підтверджено гострий коронарний синдром.  За її  інформацією, бригади оснащені всім необхідним для виконання відповідного протоколу, в тому числі – електрокардіографами з телеметричною функцією. Розроблений повністю алгоритм надання допомоги з часовими інтервалами дій бригади. Фактично за 8 місяців роботи (щільно – з червня) двома станціями передано 2663 електрокардіограми до  телеметричного центру при обласній клінічній  лікарні, що дуже добре у плані ефективності діагностики. В результаті госпіталізовано близько 50-ти пацієнтів у реперфузійний центр в Балті.

   Про впровадження та адаптацію протоколів Міністерства охорони здоров’я  щодо ведення пацієнтів з гострим коронарним синдромом в локальних умовах Північного куща  області говорив завідувач  відділення серцево-судинної радіології обласної клінічної лікарні (ОКЛ), головний позаштатний спеціаліст обласного Департаменту охорони здоров’я , кандидат медичних наук Володимир Колесник.

   З детальним аналізом діяльності реперфузійного центру в Балті виступив інтервенційний кардіолог, завідувач Балтського відділення серцево-судинної радіології ОКЛ Олександр Скрипка. За його словами, з січня по вересень 2018 року через відділення пройшло 173 пацієнта, 42 -м з яких зроблено  операції (ангіопластика та стентування).  Оперуючи відносними показниками та власними підрахунками,  Олександр Скрипка зробив висновок, що відсоток звернень хворих на серцево-судинні захворювання критично низький. Можливо, одна з причин – у низькій поінформованості населення щодо можливостей сучасної медицини та, зокрема, реперфузійного центру в Балті.

        Олександр Скрипка також представив очолюваний ним колектив, презентував обладнання, за допомогою якого виконуються ангіографії різної складності, інші хірургічні втручання та розповів про перспективи роботи відділення.

     Зокрема,  лікувати хворих з ішемічним інсультом будуть методом селективного тромболізису, робитиметься стентування, установка кардіостимуляторів. У планах також лікування  ішемії нижніх кінцівок (як порятунок  хворих на цукровий діабет від ампутації ), проведення емболізації маткових артерій  (один з сучасних напрямів оперативного лікування хвороб матки), лікування передміхурової залози тощо.

       Під час конференції відбувся розбір двох летальних випадків. В одному людину не вдалося врятувати через те, що сімейний лікар,  поставивши неправильний діагноз , затягнув лікування, в іншому- хворий сам звернувся по допомогу з великим запізненням. Врятувати обох не вдалося. Це й стало приводом для детального обговорення подібних ситуацій, інших болючих та спірних питань.

    Перед учасниками зібрання також виступили  кардіолог-реаніматолог відділення серцево-судинної радіології ОКЛ  Наталія Крамар та кардіолог відділення кардіохірургії ОКЛ  Олена Чайковська.

      Корисною була доповідь завідувача відділення кардіохірургії ОКЛ, кардіохірурга, кандидата медичних наук Павла Киструги на тему «Сучасна кардіохіругія: неможливе- можливо».

Результатом роботи конференції стало оформлення юридичного документа – локального протоколу для шести районів північного регіону області, який  є  обов’язковим для виконання. 

Фотогалерея

Наш кор. �

Leave a Reply