Громади Одещини можуть створювати ЦНАПи за допомогою міжнародної програми

В Одеській області триває розбудова мережі сучасних центрів надання адміністративних послуг. Отримати допомогу у створенні або модернізації ЦНАПу можна, надіславши заявку на участь у міжнародній програмі «U-LEAD з Європою». Про це йшлося під час третьої інформаційної сесії з експертами програми в Одеській обласній державній адміністрації.

«Такі центри, де можна якісно та швидко отримати адміністративні послуги, є необхідними для громадян. Сьогодні в області функціонує мережа з 38 ЦНАПів. Проте цю цифру можна збільшувати шляхом використання міжнародної технічної допомоги для України. Заявки на участь у програмі можуть надсилати навіть ті, хто тільки-но прийняв рішення про створення центру», — підкреслила начальник відділу координації адміністративних послуг та інформатизації департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА Катерина Патрашку.

З умовами участі у програмі «U-LEAD з Європою» можна ознайомитися за посиланням: https://tsnap.ulead.org.ua/. Прийом заявок у третьому раунді триватиме до 31 січня 2019 року.

На сьогоднішній день у рамках цієї програми вже підписано декларації і технічні завдання для створення центрів надання адміністративних послуг Вилківською, Березівською, Татарбунарською міськими та Красносільською сільською радами. Наразі в обраних приміщеннях ведуться ремонтні роботи.

Окрім того, під час інформаційної сесії сторони відзначили позитивний досвід співпраці. Приміром, ЦНАП міста Южний увійшов до 10 пілотних центрів з усієї країни, де встановлено програмне забезпечення «ВУЛИК». «Це приклад модернізації та автоматизації процесів», — додала Катерина Патрашку.

Нагадаємо, у травні 2018 року були відібрані вісім заявок для участі у проекті. Підтримка у створенні та модернізації ЦНАПів надається в об’єднаних територіальних громадах (або в громадах-потенційних центрах ОТГ).

Довідково. «U-LEAD з Європою» — одна з найбільших програм міжнародної технічної допомоги для України з підтримки децентралізації. Програма фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами, зокрема Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею, Швецією.

  • З сайту ОДА.
  • Leave a Reply