Громадський бюджет: переможців визначено!

Понад шість тисяч мешканців громади взяли участь у онлайн-голосуванні на підтримку 24 проектів бюджету участі, яке тривало протягом двох тижнів.
Його результати обговорено під час засідання координаційної ради з питань впровадження Громадського бюджету Балтської об’єднаної територіальної громади під головуванням заступника міського голови Валерія Желіховського. Серед лідерів онлайн-перегонів визначено переможців, яких за процедурою затверджуватимуть на черговій сесії міської ради. Реалізація проектів відбудеться у 2019-му році. Коментуючи процес формування Громадського бюджету 2018-2019 рр., Валерій Желіховський зазначив:
– Ми зрозуміли, що на фоні більш ніж сорока минулорічних ініціатив, більшу частину виявили бюджетні заклади міської ради. Брати участь в змаганнях з ними було не так-то просто, тому ми дійшли думки, що хочемо побачити ініціативи саме громадян, які себе пов’язують не з комунальним закладом, а безпосередньо зі своїм місцем проживання, з конкретною вулицею, з конкретним мікрорайоном, з конкретним селом або частиною цілого сектору міста. Саме таку ідею ми заклали у Громадський бюджет 2018-2019 років. Зрозуміло, що ми для себе вбачали й необхідність багатьох навчати: було проведено чимало семінарів у селах, в місті, в навчальних закладах. Напевно, ми все-таки сподівалися на трішки більшу активність наших жителів, які могли б написати проекти. Хоча, за великим рахунком, 24 заявки, які ми допустили до участі в Громадському бюджеті – теж непогано. Але, зважте на те, що 13 з них написано представниками комунальних закладів, 11 – представниками громадянського суспільства або рядовими жителями, головами мікрорайонів, представниками органів самоорганізації населення.
Отже, за рейтинговим списком найбільше голосів у категорії «Загальноміські проекти» набрали 2 проекти (на загальну суму – 199 987 грн.). Це «Водна феєрія гімназії» (автор -Лілія Доні, ЗОШ №2-гімназія) та «Маленькі непосиди» (автор Надія Коптєва, ЗОШ №1-ліцей). За проекти віддано, відповідно, 699 та 621 голос.
Найбільше голосів у категорії «Локальні (міські) проекти» набрали 4 проекти: «Візитна картка міста» Наталії Вадатурської – 548 голосів; «Спортивно-ігровий майданчик «Sport Land» Олександра Горожанкіна – 391 голос; «Відродження дороги вул. Матросова» Олени Здирченко – 312 голосів та «Встановлення двох автобусних зупинок для безпечного очікування маршрутного транспорту жителями мікрорайону» Феонії Шиндер – 228 голосів. Загальна сума реалізації цих проектів – 335 530 гривень.
У категорії «Локальні (сільські) проекти» теж перемогло 4 проекти. Серед них спільний проект сіл Саражинка та Перейма «Дорога – артерія життя» (автор – Людмила Буйван), який набрав 569 голосів; «Облаштування дороги до цілющого джерела «Басейну», з якого починається історія села Лісничівка» Михайла Левченка з 413 голосами; «Зона відпочинку в Гольмянському парку» (автор – О. Перепелюк, 318 голосів) та «Сквер пам’яті жертвам голодоморів в Україні», (автор- Світлана Денесюк з с. Пасицели, 310 голосів). На реалізацію цих проектів піде 382 250 гривень. Але у зв’язку з наявним залишком коштів – 82 233 гривень, члени координаційної ради визначили ще одного переможця у цій категорії – проект «Сквер « МРІЯ» Галини Гризан з Коритного, за який було віддано 266 голосів. Якщо рішення підтримають депутати на сесії міської ради, то для його реалізації доведеться виділити додаткові кошти, адже його вартість становить 100 тисяч гривень.
Офіційна церемонія нагородження переможців та відзначення всіх учасників Громадського бюджету 2018 року планується на кінець грудня.

Leave a Reply