Депутатські комісії райради: у дебатах про актуальне

6 серпня відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій районної ради, де обговорювались питання рекомендованого порядку денного 40-ої сесії.
Зі звітом про виконання районного бюджету за I півріччя 2019 року перед присутніми виступив начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Назарик.
В ході дебатів депутати жваво обговорювали запропоновані зміни та доповнення до видаткової частини бюджету. Найбільше народних обранців цікавило матеріально-технічне забезпечення центральної районної лікарні. На жаль, можливості районного бюджету обмежені, тому в першу чергу кошти направляються на забезпечення ЦРЛ необхідними медикаментами, енергоносіями та на виплату заробітної плати, – пояснив голова районної ради Олексій Пантілєєв. Від депутатів також звучали пропозиції привернути увагу сільських рад до цієї проблеми, адже є практика, коли кошти з перевиконання сільських бюджетів направлялися на покращення матеріального забезпечення лікарні, є приклади й меценатства з боку сільгоспвиробників та підприємців. Водночас присутніх турбувала й тема толерантного ставлення до хворих з боку медиків, яку порушив депутат Василь Усатенко.
Присутні обговорили питання фінансування навчально-виховних закладів (серед запропонованих видатків є й кошти на придбання шкільного автобуса для Пужайківської школи і меблів для НУШ), а також можливість виділення коштів на будівництво водопровідної мережі в Піщаній. Це питання порушив депутат Ігор Заяць. За його словами, з бюджету сільської ради виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та придбання матеріалів, але на будівництво водопроводу в цілому потрібна набагато більша сума, яку піщанці сподіваються отримати з районного та обласного бюджетів. Водночас, частина мешканців уже висловила готовність також долучитися до будівництва водопровідної мережі за умов прокладення центрального водопроводу. Розгляд цього питання перенесено на пізніший термін.
Депутати підтримали запропоновані зміни до бюджету, їх буде винесено на розгляд сесії, яка відбудеться 9 серпня. Інші питання порядку денного теж підтримано. Більшість з них стосувалася управління комунальною власністю, зокрема, передачі закладів освіти та майна (на території колишньої Новопольської сільської ради) зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Балтської об’єднаної територіальної громади.
Наприкінці засідання очільник району Олексій Пантілєєв зачитав листи, що надійшли на адресу районної ради.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply