Дитячі бажання викликають сльози на очах…

В будинку дитячої творчості відбулася перша зустріч вихованців Балтського інклюзивно-ресурсного центру, яких привезли сюди автобусом, в тому числі з сіл об’єднаної територіальної громади.

Тут працівники ЦПТ організували для дітей з особливими фізичними потребами майстер-класи під загальною назвою «Великодні фантазії». Разом вони прикрашали «крашанки», виготовлені з підручних матеріалів, ліпили Собор з пластиліну тощо. Але найбільше вразила всіх гарна велика «паска». Кожна дитина отримала червоне сердечко, на якому написала своє бажання: чого їй найбільше хочеться у цьому житті. Цими сердечками — бажаннями прикрасили «паску».

Голова Балтської районної організації осіб з інвалідністю Надія Лєнц, яка взяла активну участь в організації заходу, зізналась:

— Бажання дітей з інвалідністю беруть за душу. Вони не мріють про мобільник чи ноутбук, а просто мріють бути здоровими, хочуть ходити, навчитися плавати, мати друзів, щоб рідні були здоровими… Бажання різні, вони викликають сльози на очах.

За словами Надії, створення інклюзивно-ресурсного центру в Балті — дуже хороша справа, про яку вона давно мріяла.

— Тепер батьки дітей з інвалідністю не залишаться сам на сам зі своїми проблемами: їм на допомогу прийдуть прекрасні фахівці: психолог, реабілітолог, дефектолог та інші. Для вихованців центру вже запла-
новано низку заходів на поточний рік, а фінансування закладено в місцевому бюджеті.

Про це говорив і міський голова Сергій Мазур, який також взяв участь в заході. За його словами, діти з особливими потребами мають навчатися та займатися творчістю в гідних умовах, відчуваючи себе повноцінними членами громади.
Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply