Дмитро Разумков назвав більш ніж серйозним результат зростання доходів Балтської громади за 5 років та провів незапланований прийом громадян біля входу в кінотеатр

Дмитро Разумков назвав більш ніж серйозним результат зростання доходів Балтської громади за 5 років та провів незапланований прийом громадян біля входу до кінотеатру

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках своєї робочої поїздки по Одеській області побував у Балтській міській територіальній громаді, перше знайомство з якою розпочалося з ознайомлення зі спортивною інфраструктурою (зокрема, відвідав спортивний комплекс). З головними досягненнями громади з часу об’єднання голову парламенту ознайомив очільник Балтської МТГ Сергій Мазур, який у кінотеатрі «Родина» презентував успішно реалізовані проєкти, поділився планами на майбутнє та розповів про завдання, які потребують першочергового вирішення.

Зроблено багато. Такий висновок зробив Дмитро Разумков під час свого брифінгу за підсумками візиту до Балтської громади. Однією з причин успіху , за його словами, є те, що «Балта певною мірою є винятком з правил: шлях до децентралізації тут почали трохи раніше, ніж інші».

— В 11 разів збільшення доходів за 5 років – це більш ніж серйозний результат. Навіть у ковідний минулий рік ми бачимо гарну динаміку, – зазначив Дмитро Разумков. – Тому цим досвідом треба ділитися, розповсюджувати його, допомагати колегам. Й самим надалі розвиватися стрімко. Хочеться бачити таких прикладів якомога більше.

Голова Верховної Ради також відповів на запитання щодо прийняття законів, які стосуються подальшого реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також повноцінного запуску ринку землі через можливість отримання доступних кредитів на придбання земельних ділянок.

— Якщо ми говоримо про ринок землі, то більша частина законів уже прийнята. Що стосується закону №3205 про кредитування, на жаль, не встигли його прийняти до кінця минулої сесії. І я думаю, що у вересні – жовтні ми зможемо його розглянути.

 Стосовно питань, пов’язаних з реформою децентралізації: був прийнятий і направлений президенту на підпис закон про старост, так само прийнято інші закони. Приміром, ми всі розуміємо, що наближається опалювальний сезон і одним з ключових питань, порушених представниками місцевої влади під час нашої зустрічі в рамках консультативної ради при Верховній Раді України, була складна ситуація із заборгованістю на ринку природного газу, що виникла внаслідок різкого підвищення тарифів. Реальний механізм виходу з цієї ситуації закладено у законопроєкті №3508-д («Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу»), прийнятому Верховною Радою. За словами Дмитра Разумкова, він підписав цей законопроєкт і направив на підпис президенту. Документ допоможе реструктуризувати борги теплопостачальних та теплогенеруючих організацій.

— Все, що залежатиме від Верховної Ради, ми намагатимемось робити швидко, але також ви повинні розуміти, що чимало залежить і від Кабінету Міністрів України (йдеться про підзаконні акти), -зазначив голова українського парламенту.

…Біля входу до кінотеатру «Родина» на голову Верховної Ради очікували представники Балтської та Куяльницької громад, які передали Дмитру Разумкову листи – скарги з проханням розібратися. Він пообіцяв передати їх депутату Верховної Ради Олексію Гончаренку, обраному в Подільському виборчому окрузі, деякі взяв під особистий контроль.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply