До уваги юридичних осіб

11 липня 2021 року в Україні стартувала компанія з актуалізації відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (так званих бенефіціарів).
Для оновлення відомостей про бенефіціарів керівникам юридичних осіб необхідно до 8 жовтня (включно) звернутись до державного реєстратора відділу «ЦНАП» Балтської міської ради або до будь-якого державного реєстратора, нотаріуса в межах області.
Інформацію про бенефіціарів, а в подальшому – щорічне її підтвердження, повинні надати більшість юридичних осіб: зокрема, ФГ, ПП, товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю, кооперативи, АТ, а також громадські та благодійні організації.
Не подають інформацію про бенефіціарів:
політичні партії і їх структурні утворення,
професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань,
творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок,
організації роботодавців, їх об’єднання, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати,
ОСББ,
релігійні організації,
державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації.
Для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:
заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) – форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування – форма 4;
структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності»;
витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента (тобто за винятком паспортів у форматі ID-картки або закордонних паспортів, виданий за допомогою зазначеного реєстру).
Відділ «ЦНАП» Балтської міської ради знаходиться за адресою: вул. 30 років Перемоги, 24, м. Балта.
телефон для консультацій 04866 2-12-04
За порушення даного обов’язку передбачена відповідальність керівників юридичних осіб у вигляді штрафу: у розмірі від 17 000 грн до 51 000 грн (частиною 6 статті 166-11 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Leave a Reply