До 1 вересня освітню мережу громади буде приведено у відповідність до вимог законодавства

По це сказав під час засідання виконкому міський голова Сергій Мазур. За його словами, згідно з вимогами законодавства та відповідних рішень міської ради, фінансування освітніх закладів з 1 вересня проходитиме відповідно з кількістю учнів. У зв’язку з цим відбуватиметься формування спроможної освітньої мережі, в тому числі шляхом пониження освітнього ступеню окремих шкіл або їх об’єднання з опорними.

Саме цим пояснюється необхідність реконструкції приміщень НВК «Балтська загальноосвітня школа I-III ст. №1 ім. О. Гончара – ліцей». Одне з них – колишнє дитяче відділення ЦРЛ – передане раніше для облаштування навчання учнів молодших та частково середніх класів. Тут вже зроблено ремонт даху, але потрібна реконструкція цього приміщення із переобладнанням котельні, теплотраси, благоустрою території, виконання протипожежних норм та вимог щодо забезпечення освітнього процесу. Згідно з позитивною експертною оцінкою, затвердженою на засіданні виконкому, загальна вартість робіт коштуватиме 18 млн. 191 тис. гривень.

Також планується реконструкція харчоблоку школи з облаштування закритого переходу до навчального корпусу в осінньо-зимовий період, капітальний ремонт спортивної зали, санвузлів із заміною вуличних, благоустрій частини території (ігрової зони) між основним корпусом школи, де навчаються середні та старші класи, та початковою школою. За експертною оцінкою на це потрібно понад 5 млн. гривень. Зрозуміло, що бюджет громади такого обсягу фінансування не витримає, тому є сподівання на залучення коштів з державного.

Виконком також затвердив експертну оцінку скорегованої кошторисної частини проєктної документації за робочим проєктом «Амбулаторії загальної практики сімейної медицини за адресою: вул. Привокзальна, 28, с. Білине, Балтський район – реконструкція» з метою завершення будівельних робіт (внутрішнє облаштування, протипожежна безпека тощо), витрат на устаткування та благоустрій.

Leave a Reply