Духовність збагачує душі

Минулого «чистого» четверга директор історичного музею Петро Ткач урочисто відкрив у картинній галереї традиційну Великодню виставку.В залі — автори творів, любителі мистецтва, учнівська молодь. Свої найкращі роботи представили на виставку самодіяльні художники Борис Кольцов, Андрій Стрельцов, Сергій Шендеровський, Алла Косогорова, Катерина Лемешева, Ганна Римар, Михайло Пархоменко, Ірина Рубель, Леонтій Гринюк, Федір Кольцов (картини, виготовлені зі шпону), Лідія Кошаринська (ікони, вишиті бісером і хрестиком), Аліна Кольцова (вишивки), Галина Кушнір (вироби з соломки).

Разом з отцем Андрієм (Сирком), настоятелем Балтського храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, присутні прочитали «Отче наш». Семінаристи Львівської Духовної семінарії Святого Духа УГКЦ брати Андрій Кічура та Юліан Вендзілович з інтересом ознайомилися з виставкою картин, зазначили, зокрема, що ідентичність і розуміння того, хто ми є, — це заслуга мистецтва, й зворушливо виконали а капела твір «Сад Гетсиманський».Продовжив тему балтянин Георгій Чірко, який прагнув допомогти молоді, використовуючи духовні твори виставки, відповісти на запитання:«Хто я є насправді?», «Чого прийшов у цей світ?», «Якщо я з Богом, то навіщо мені боятися цього світу?».

Заступник міського голови Валерій Желіховський назвав виставку працею людей не одного року, висловив митцям вдячність за духовне стремління, а Ганні Римар, художниці з Немирівського, виставка картин якої щойно завершилася в музеї, вручив Почесну грамоту.

Міський голова Сергій Мазур також з задоволенням ознайомився з виставкою, присвяченою Великодню, привітав присутніх зі святом, а Петра Ткача — ще й з 33- річчям туристичного клубу, в якому й він особисто дорослішав, виховувався вісім років під керівництвом Петра Астафійовича в любові до Батьківщини, повазі до жінки і до старших, до рідної мови, культури та історії.
Тетяна АЛЕКСЄЄВА.

Leave a Reply