ДІТИ- про доброту. Думки вголос.

Ми  зазвичай публікуємо «Думки вголос»  дорослих своїх  читачів, які виявляють бажання висловитися з приводу того, що їх хвилює. Цього разу наша рубрика  «перемістилась» до 4-А класу школи №3 –колегіуму. У   непростий час, коли країна знаходиться у стані неоголошеної війни на Сході , ми поговорили  з дітьми про … доброту. Учні   радо погодились . Вони не готувалися заздалегідь до розмови, не знали її теми наперед.Думки звучали щирі, милі і чудові своєю наївністю. Можливо,  якби так  думали всі дорослі  «дяді» та «тьоті», війни б не було! Дуже вдячні вчительці Наталі Чубар за надану можливість провести  бліц- опитування.

Отже – слово дітям! Наводимо їх імена так, як вони самі представлялися.

 Аріна:Доброта – це щастя. Коли ніхто не кусається, не ображає, коли дружать. Собака не нападає на добру людину.

Маргарита -1: Доброта – коли ти робиш іншій людині щось хороше, і вона відповідає взаємністю.

Маргарита -2:  Я думаю, що доброта – коли друзі миряться після сварки, діляться між собою.  Я вважаю, що доброта – коли допомагають у біді, заступаються за того, кого ображають.

Олександра: Я думаю, що доброта – коли  бездомних котів і собак беруть додому, погодують і напоять їх. Коли допомагають один одному, діляться і не кидають у біді.

Соня: Доброта, коли  ти говориш приємні слова,  і тобі – теж. Коли люди взаємно ввічливі.

Аліна :Доброта, коли допомагаєш ближнім, не кидаєш у біді, співчуваєш. 

Поліна: Доброта, коли ти допомагаєш другому і тобі відповідають тим же.

Наташа: Доброта, це коли ти допомагаєш бабусям та батькам, вчителю, всім, кому потрібна допомога.

Богдан: Я думаю, що доброта – це коли з усіма дружиш,  всім ділишся, не робиш поганого і допомагаєш людям.

Толик: Доброта – коли всім допомагаєш, дружиш, нікого ніколи не ображаєш. Коли робиш хороші подарунки – це подобається іншим. Це називається доброта.

 Арсеній:  Потрібно з усіма дружити, не битися ні з ким, завжди ділитися. І, головне, якщо битися, то не кулаками, а словами.

Кирило:  Це коли ти ділишся з іншими. Робити добро – не бити інших, поважати старих людей, допомагати їм.

Філіп: Я вважаю,  доброта – ні з ким не битися, завжди ділитися з іншими і не обзиватися ніколи! А бійки вирішувати не кулаками, а словами. Коли допомагаєш інвалідам чи стареньким людям – це добрі справи. А ще доброта  – це слухатися батьків та виконувати домашні завдання.

Іван: Коли ти бачиш інваліда або дядечка, який хворіє, то можна дати йому дєнєжку чи допомогти перейти вулицю.

Сергій: Доброта-  це коли допомагаєш людям.

Андрій: Можна перевести через вулицю бабусю чи дідуся, допомагати мамі.

Вася: Одного разу, коли я йшов додому зі школи, побачив дідуся, що сидів на лавці. Йому було погано. Мені стало його жаль. А потім він втратив свідомість і я покликав дорослих, вони викликали швидку.  

Leave a Reply