ЕКСПЕРИМЕНТ, ЩО ВИПЕРЕДЖАЄ ЧАС

Обмін свіжими ідеями, думками, пропозиціями, спілкування у форматі «запитання-відповіді»- так проходила зустріч міського голови Сергія Мазура з молоддю. У залі засідань адмінбудинку зібрались активісти – учні загальноосвітніх шкіл громади та представники студентського самоврядування педагогічного коледжу і професійно-технічного аграрного училища.

Цікаво, що вперше модераторами (ведучими) зустрічі були члени молодіжної ради при міському голові. Сергій Яроменко разом з Наталією Гандрабурою, Романом Слєпим, Наталією Мельничук, Олександрою Доні та Анастасією Бурбелою розповіли про реалізацію молодіжних ініціатив за напрямками діяльності (дозвілля, національно-патріотичне виховання, профорієнтація, спорт, соціальний напрямок тощо). Але головним досягненням, на їх думку, є те, що,   маючи дієвий консультативно-дорадчий орган при міському голові – молодіжну раду, молодь стала безпосереднім учасником затвердження та впровадження тих чи інших заходів.

   – Така модель (молодіжного управління – ред.)  запроваджена нами ще до прийняття на рівні держави рішення про створення молодіжних рад. Цей експеримент, як і багато інших, дозволив нам випередити час і почати працювати в обраному нами стрімкому темпі, – зазначив голова молодіжної ради Сергій Яроменко.

   Під час заходу представники загальноосвітніх шкіл громади ділилися своїм баченням формування молодіжної політики, представляли свіжі ідеї, пропозиції, відображені у власних  проєктах.

    Вперше у зустрічі такого формату взяли участь учні сільських ЗОШ, студенти професійного аграрного училища.

  Відчувалось, що міські молодіжні активісти, які вже не раз у такому форматі спілкуються з міським головою (саме їх ініціативи успішно реалізовані у різноманітних проєктах), тепер мислять масштабніше. Маючи досвід реального перетворення найсміливіших ідей  у реальність, вони цього разу висували нові цікаві пропозиції.  З десяток найцікавіших молодіжних ініціатив занотував для себе та прокоментував міський голова, висловивши бажання разом з молоддю «змінювати наше місто, наші села, нашу громаду».

     Серед запропонованих  молодіжних ідей справді було чимало вартих уваги.

  Наприклад,  сподобалась пропозиція організувати відкриту «комірку допомоги» в місцевих супермаркетах, куди б бажаючі могли складати придбані продукти харчування для нужденних. Міський голова обіцяв обговорити це питання з власниками магазинів.

    Варта уваги також ідея запровадження молодіжних програм на радіо та телебаченні із залученням підлітків.

     Неабиякої популярності набув щорічний велопробіг. На думку очільника громади, він має стати ще більш масовим: до нього слід залучати й сільських мешканців.

   Сортування сміття за прикладом ЗОШ №2-гімназії потрібно організувати у кожній школі, – рекомендував мер. Реалізацією цієї ідей має зайнятися активна молодь. А вже можливості вивезення сортованого непотребу вишукуватиме влада, – пообіцяв він. До того ж, за це  заклади можуть отримувати додаткові кошти.

     Сергій Мазур також підтримав пропозицію відновити діяльність «диско-клубу» із залученням до його реалізації колективів міських шкіл.

     Проєкт «Друге життя старим речам», який передбачає гідну заміну поліетиленовим пакетам, може стати початком запровадження оригінального Балтського бренду: виготовлення еко-сумок.  Для цього можна використовувати  будь-які натуральні матеріали (зокрема, старі непотрібні речі, відходи швейного виробництва тощо). Така продукція може стати популярною та реалізовуватись через мережу магазинів і на ринку, – запевняють ініціатори проєкту.

     Підтримавши ідею розкриття підприємницького потенціалу активної молоді, міський голова запропонував перейменувати проєкт під назвою «Клуб майбутніх мільйонерів» на  «Клуб майбутніх бізнесменів». 

     Знайшли підтримку й інші нові ідеї молоді щодо популяризації активного родинного відпочинку. Розмовляючи на цю тему, міський голова інформував присутніх про заплановані новації в так званому інвалідському парку. Зона барбекю, спортивна зона (в тому числі для різних видів зимового катання), ігрові та оглядовий майданчики тощо – все для комфортного відпочинку балтян та гостей міста.

         – Пиво – це не цікаво, Інтернет – добре, але – не основне. А от здоровий, творчий, активний спосіб життя, якісне навчання  мають стати основою розвитку особистості. На таких базових принципах ми хочемо рухати нашу громаду вперед для вас і заради вас,  – сказав, зокрема,  очільник громади.

   Зустріч з міським головою замість запланованої години тривала – три. Чимало часу Сергій Мазур витратив на спілкування з присутніми у форматі «запитання-відповіді». А вони виявили неабияку активність та небайдужість не тільки до молодіжних, а й до загальногромадських проблем. Зокрема, таких, як потреба у засобах безпеки на дорогах (світлофор), встановленні камер спостереження, ремонт доріг, облаштування тротуарних доріжок, створення притулку для бездомних тварин тощо.

   Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply