Життя громади. БАЛТА

Балтська громада знову приймала гостей. В рамках семінару «Бюджетна децентралізація: інструменти та фінансові ресурси для територіального розвитку» балтяни спілкувалися з делегацією Баштанського району Миколаївської області.

Основні стратегічні напрямки роботи озвучив Балтський міський голова Сергій Мазур, відверто говорячи про проблемні питання, але й не приховуючи здобутків громади.

Фінансові ресурси знаходяться в межах компетенції начальника фінансового управління міської ради Лесі Паламарчук, тож вона поділилася деталями механізму їх поповнення. Важлива сфера ЖКГ з її сотнями “гарячих” справ – тема заступника міського голови Федора Молодця.
До бесіди долучилися старости населених пунктів громади: Лариса Довгошея (Саражинка), Лідія Михайлюк (Мирони), Олена Рашкован (Білине).
Торкнулися проблемних питань бюджетної сфери – тема для спілкування гостей з начальником відділу освіти Петром Куликом, начальником відділу охорони здоров’я Станіславом Чорним.

Центр позашкільної творчості в м. Балта об’єднав досвідчених викладачів, а очолила заклад Марина Левчук. Днями вона представила концепцію діяльності ЦПТ, запропонувала нові форми і види роботи гуртків згідно з вимогами часу. Діти Балтської громади матимуть змогу набувати певних навичок вже на зовсім новому, більш високому рівні.

НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.Гончара-ліцей» входить до переліку об’єктів, ремонт яких фінансується за рахунок державної субвенції. Масштаби робіт вражають: вже замінені старенькі вікна на нові, енергозберігаючі. Причому збережено стиль старовинного фасаду будівлі
Вирішується проблема каналізаційної системи – встановлено новий насос. Ремонтується хореографічна зала, розташована автономно від головного корпусу.
За словами міського голови Сергія Мазура, наступного року плануються досить масштабні роботи з благоустрою території, аби дітям та педагогам було де відпочити в позаурочний період.
Та й старенька їдальня вже замала для досить великої кількості учнів. Адже тут навчаються діти і балтські, і сільські – тобто діти громади. Саме для них і створюються гідні умови для навчання.

Наразі формується стратегічний напрямок розвитку культурної сфери Балтської громади. Не остання роль в новій моделі належить позитивному впливу професіоналів на рівень культурної грамотності людей. Ця місія покладена на колектив дитячої школи мистецтв (директор Світлана Кравченко), майстерність якого має бути доступною для дітей і дорослих жителів громади.
Зустріч колективу з міським головою Сергієм Мазуром була присвячена обговоренню важливих робочих питань щодо створення культурного клімату в громаді, втілення в життя нових проектів та ідей. В зустрічі взяли участь заступник міського голови Валерій Желіховський, начальник відділу культури міської ради Світлана Томіна. Діти громади мають можливість не лише отримати міцну музичну освіту в школі мистецтв, а й насолодитися високим мистецтвом під час виїзних концертів представників творчого колективу закладу до сільських населених пунктів.

На автошляхах Балти наноситься дорожня розмітка. Це і естетика, і безпека руху.

Leave a Reply