ЗБЕРЕЖЕМО НАШУ ГІДНІСТЬ І СВОБОДУ!

21 листопада, в День Гідності та Свободи, балтяни вийшли на центральну площу міста . Вже не вперше організаторами заходу стали громадські активісти. До них приєднались люди різного віку і професій, аби відзначити дату, від якої розпочався відлік нового часу для України.
– Кривава жертва наших людей принесена на жертовник заради майбутніх поколінь. Це сталося тому, що люди вийшли на мирну акцію протесту проти рішення уряду, проти свавілля влади, яка не зважала на прагнення людей жити в європейській державі. Вони не планували ніяких збройних сутичок, вони просто відстоювали свої права, – прозвучали зі сцени слова Романа Грушка, якими було розпочато мітинг зі сцени перед «вільним мікрофоном», куди виходили всі бажаючі.
Один з учасників Євромайану в Києві, Дмитро Калмацуй, акцентував увагу на тому, що День Свободи раніше відзначався в Україні, але був скасований указом тодішнього президента Януковича. Це красномовно свідчить про те, що у країні януковичів навіть відзначати таке свято заборонялось. На його думку, Майдан переміг, і це вже – незворотній процес. Викладач педагогічного училища Наталія Ступак всі свої емоції, найщиріші думки висловила, прочитавши власного вірша, присвяченого Дню Гідності та Свободи:
Я хочу завжди мати Гідність
і Свободу,
У ріднім домі зустрічати ранки,
І не соромитися свого роду,
Своєї мови, пісні, вишиванки.
Я вірю в Правду, вірю в Бога…
Чи я одна на долю
Батьківщини вплину?
Ні! Має бути спільна перемога!
Вливаючись, мов крапелька,
у море,
Приєднуюсь до рідного народу.
Борімося всі разом і поборем,
І збережемо нашу гідність
та свободу!
Серед бажаючих виступити були й представники влади, які говорили від власного імені.
Т.в.о. голови райдержадміністрації Ярослав Дідух закликав завжди пам’ятати, як у холоді під кулями звичайні, але небайдужі українці, відстоювали на Майдані у Києві наше право на Гідність та Свободу.
Голова районної ради Олексій Пантілєєв нагадав , що сьогодні наша країна переживає нелегкі часи випробувань: чимало наших земляків ризикують життям, відстоюючи суверенність України, свободу її громадян.
– Сьогодні ми повинні єднатися і в першу чергу допомагати учасникам АТО на Сході країни (хоча ми всі прекрасно розуміємо, що там насправді відбувається війна), – сказав він.
До єднання закликала й секретар міської ради Тетяна Матлашевська, зауваживши, що українці перестають бути поколінням байдужих, замислюючись над справжніми людськими цінностями
– На жаль, ціна за Гідність і Свободу – дуже висока. «Небесна сотня» і сотні наших хлопців, які віддали своє життя на Донеччині й Луганщині, – найстрашніша плата за гідність і волю. Тому в пам’ять про загиблих героїв і в ім’я майбутнього, ми повинні забути про політичні, національні чи релігійні суперечки і об’єднатися ще щільніше в цей суворий для нас час, – звернулась вона до учасників заходу, додавши, що пам’ять про «Небесну Сотню» має стати для кожного з нас своєрідним барометром совісті та гідності.
Педагог Володимир Жиленко у своєму виступі , зокрема, зробив слушне зауваження тим, хто під час звучання Гімну України стояв, не знявши капелюхи.

  • Павло Іванов.
  • Leave a Reply