ЗВУЧИТЬ НАД БУГОМ ПІСНЯ КОЗАЦЬКА

ШОСТИЙ «Казавчин- фест» – мистецький фестиваль «Твоя земля козацькою славою щедра» відбувся минулої суботи на мальовничому березі Південного Бугу в Гайворонському районі на Кіровоградщині. Завдяки рясним дощам і незважаючи на нестерпну спеку, природа навколо буяла зеленню трав, свіжістю і духмяним запахом польових квітів. З великою любов’ю і фантазією Хащеватська територіальна громада на чолі зі старостою Сергієм Манзюком упорядкувала територію, створила фотозони, які приваблювали учасників, гостей та місцевих жителів. Всі залюбки фотографувалися біля солом’яних козака, господаря та господині, бичка. Чимало майстрів наїхало сюди ярмаркувати зі своїми виробами з різних областей України.

 Традиційно козаки піднялися на високий пагорб, де провели мітинг. Коли вшановували пам’ять полеглих героїв – тривожно звучала над Бугом «Пливе кача», хвилюючи серця людей на березі.

 Продовжився захід на фестивальній сцені, в холодочку, в тіні двох розкішних верб – берегинь. Козацький отаман Казавчинської січі вручив булаву молодому очільникові Гайворонської міської ради ( під егідою якої вперше проходив фестиваль) Роману Волуйку з надією, що фестиваль і надалі проводитиметься в Казавчині. Великий загін хлопців і дівчат було прийнято в козаки. Кожен давав клятву. Це було дуже красиво й урочисто.

 І зазвучала перша козацька пісня у майстерному виконанні Київського народного ансамблю «Соломія», у складі якого троє вихідців з цього краю.

 Як завжди успішно виступив хор Казавчинського будинку культури, в якому співає вже не один рік староста Сергій Манзюк. Чи не тому цей колектив налічує близько тридцяти учасників?

 Виступ нашого самодіяльного народного козацького хору «Будьмо» присутні нагородили палкими оплесками.Тож ми з відмінним настроєм по завершенню концертної програми пригощалися за «шведським столом» козацькою кашею та рибною юшкою, досхочу накупалися в річці.

 Повертаючись додому, традиційно зупинилися біля більш як 300- річного дуба, підзарядилися подарованою ним енергією. Колекція нагород хору поповнилася Почесною грамотою Гайворонської міської ради за високу професійну майстерність, значний внесок у розвиток культури, збереження українських традицій та участь у мистецькому фестивалі «Казавчин- фест».

Надія ГАЛЬЧИНСЬКА, учасниця хору

Leave a Reply