ЗЕМЛЯ: боротьба за справедливість чи пелена перед очима?

60-а чергова сесія Балтської міської ради розпочалася з «боротьби» за землю. На засідання прийшло майже півсотні бажаючих отримати у власність земельні ділянки на ведення особистого селянського господарства. Причиною такого дружного походу за справедливістю послужило те, що в порядку денному сесії мали розглядатися їхні заяви. Від імені представників громадськості з сесійної трибуни до депутатів звернувся балтянин Віталій Булавцев. Головним його аргументом на користь виділення землі у власність було право кожного громадянина України на земельний наділ до двох гектарів.

Однак виділяти першим бажаючим по 2 га було б несправедливо, адже, якщо на всіх мешканців громади поділити землю, що підлягає розподілу, на кожного й чверть гектара не вийде.

Та чи ж при цьому йдеться про розвиток сільської території? Про це йшлося під час доволі бурхливих дебатів.
Як зазначила начальник фінансового управління міської ради Леся Паламарчук, земельний податок є основним джерелом наповнення бюджету громади, а в результаті розподілу землі між усіма жителями громади бюджет втратить понад 40 млн. гривень. Отже, значна сума коштів не дійде, в тому числі до галузей освіти, медицини.
В результаті обговорення депутати таки відправили питання щодо виділення земельних ділянок громадянам у власність на доопрацювання в комісіях за участі громадськості.
На наше прохання після засідання ситуацію прокоментував голова постійної депутатської комісії міської ради з житлово-комунальних питань, містобудування, будівництва, земельних відносин та екології Віктор КРАСАТЮК:
– Потрібно розуміти, за який кошт завтра ми будемо утримувати дітей в садках, школах, фінансувати медичні заклади тощо. Якщо роздамо землю, податки вже не будуть надходити у такому обсязі, як їх сплачують виробники сільськогосподарської продукції за її оренду. Слід враховувати розвиток сільських територій! Якщо бути справедливими, то сьогодні до розподілу пропонується земля колективної власності, яка, завдяки «вмілому керівництву» колишніх очільників району, не була розпайована. Її мали отримати наші батьки – колишні колгоспники. Але закон є закон. Тепер важливо подивитися, що буде, якщо завтра кожен громадянин (це може бути й не обов’язково мешканець ОТГ!) напише заяву про виділення йому земельної ділянки? Хто перший написав, той отримав?! Вважаю, буде справедливим розподілити цю землю на всіх жителів громади, аби у кожного був шанс. Серед людей, які виступали на сесії, 95 відсотків – мешканці Балти. Декілька з них взагалі понаписували заяви на всіх членів сім’ї, навіть від імені неповнолітніх дітей.
Найболючіше питання сьогодні – земля. Ніхто не дивиться, що в нас немає заводів, фабрик, що основними платниками податків є сільгоспвиробники. Пелена стоїть перед очима, бо в державі може відкритися ринок землі, і два гектари коштуватимуть 5 тисяч у.о. Ніхто з людей, які прийшли на сесію, не збирається обробляти цю землю, вони прямо заявляють, що їх мета- отримати її та здати в оренду. Хіба балтяни будуть вести особисте селянське господарство?! Люди не думають про майбутнє. Одне можу сказати: більшість депутатів стоять на чіткій позиції: бюджет має наповнюватись так, щоб ми могли утримувати школи, дитячі садки, медичні заклади тощо. Якщо роздамо всю землю бездумно, у нас не буде можливості утримати соціальну сферу в повному обсязі. Ось така ситуація. Питання відправлено на доопрацювання. Адже задоволення поданих заяв та виділення земельних ділянок по 2 гектари, відніме право інших мешканців громади на отримання у власність земельних ділянок на ведення особистого селянського господарства. Якщо поділити землі, що підлягають розподілу, на кожного вийде по 0,23 га. Тому в інтересах інших мешканців громади я наполягатиму саме на такому розподілі. Тоді всі, хто писатиме заяви, будуть однакові у своїх правах.
Водночас, я хочу нагадати, що сьогодні не вистачає 3 мільйони гривень на заробітну плату працівникам центральної районної лікарні. А з нового року фінансування та утримання соціальних закладів перекладається на місцеві бюджети. У нас в районі будуть дві ОТГ – Піщанська та Балтська. Саме вони спільно утримуватимуть ЦРЛ.

Село Плоске увійде до Балтської об’єднаної територіальної громади. Рішення про приєднання ухвалили депутати Плосківської сільської ради під час громадських слухань, а депутати міськради підтримали це рішення. Після проходження необхідних погоджувальних процедур Балтська ОТГ стане на одне село більшою.

Депутати затвердили програму зміцнення законності, безпеки та порядку на території Балтської ОТГ на 2019-2020 роки і внесли зміни до цільової програми «Здоров’я». Також прийняли рішення щодо змін та доповнень до бюджету громади, взявши до уваги звіт про його виконання за 9 місяців поточного року.
Було затверджено уточнений перелік проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок інфраструктурної субвенції з державного бюджету, включивши до нього, зокрема, будівництво волоконно-оптичної лінії зв’язку (Інтернет) між Балтою та селами Мирони, Оленівка, Євтодія, Кармалюківка, Обжиле, Березівка, Білине, Пасицели, Козацьке, Коритне, Пасат, Бендзарі (Андріяшівка), Немирівське (Перельоти), Гольма, Лісничівка, Перейма, Саражинка, Борсуки.

З метою забезпечення призначення керівників закладів загальної середньої освіти у відповідності з чинним законодавством, затверджено положення про конкурс на посаду директора закладу загальної середньої освіти комунальної власності Балтської міської ради.

На старост ОТГ покладено обов’язки із вчинення нотаріальних дій та проведення державної реєстрації актів цивільного стану на територіях відповідних старостинських округів, у яких вони обрані або виконують обов’язки.

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply