«Золотий час» невідкладної допомоги

Приймально-діагностичне відділення Балтської ЦРЛ з палатою невідкладної (екстреної) допомоги та кабінетом телемедицини було відкрите минулого тижня за участі голови облдержадміністрації Максима Степанова, директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Теряєвої та представників закладів охорони здоров’я північних районів області без традиційного перерізання стрічки.

Поки гості у супроводі очільника Балтської ОТГ Сергія Мазура, представників районної влади та головного лікаря ЦРЛ Олександра Бурлаки оглядали приміщення, відділення працювало у вже звичному (налагодженому) режимі, приймаючи хворих.

За словами виконуючого обов’язки завідувача відділення Руслана Усманова, те, що тут, окрім лікаря приймального відділення працюють й інші вузькі спеціалісти (в тому числі – хірург, анестезіолог, лікар УЗД, лікар-ендоскопіст, лікар-рентгенолог) , дає велику перевагу у швидкості надання невідкладної допомоги. Головне, що різницю між тим, що було і є тепер, вже відчули хворі.

Руслан Усманов розповів, що у відділенні надають допомогу важким ургентним хворим (стан, у якому вони знаходяться, загрожує життю). Вони потребують допомоги зі стабілізації вітальних функцій (кровообіг та дихання). Тут важливу роль відіграє правило «золотого часу». Наявність своєї лабораторії, операційної, кабінетів з необхідним обладнанням ( в тому числі – цифрового рентген-апарату, ендоскопічного апарату, дефібрилятора, апарату УЗД) поруч з перевагами, які надає телемедицина (в тому числі консультації в режимі реального часу з вузькими спеціалістами обласної клінічної лікарні, консиліуми лікарів) дозволяє значно прискорити діагностику хворих і надати їм невідкладну допомогу. Сьогодні, як зазначив Руслан Усманов, на це потрібно від 40 до 75 хвилин (залежно від стану хворого). З протишокової палати приймального відділення (на три ліжка) хворих переводять у реанімацію або у профільне відділення.

– Медицина має стати ближчою та доступнішою для людей, – зауважив Руслан Усманов.

Leave a Reply