З болем у серці

Дитячий голос – плач крає серце до сліз. Дівчинка звертається до Боженьки з проханням врятувати від голоду: «Я просто викопую буряки…Вже нема ніяких сил це робити.Може б і спробувала буряка на смак—та бригадир все бачить і не дозволить…»
В картинній галереї історичного музею сьогодні відкривається незвичайна виставка. Ознайомлюєшся з нею і холоне душа від пережитих українським народом жахів.
– Кожна держава має свою історію, в якій багато величних і сумних сторінок. Історія України—це історія, яка болить. Лише протягом минулого століття наш народ пережив дві революції,дві війни, три голоди, страшні репресії… Ми зібралися в цій залі, аби побачити документальні свідчення страждань і боротьби українців у 1932—1933 рр. Наш народ заслуговує на повагу і ми все повинні зробити, щоб це не повторилося. Але й сьогодні в нашій європейській державі ллється кров невинних людей. Давайте ще раз доторкнемося до сторінок історії і поіменно згадаємо своїх рідних, котрі пішли у потойбічний світ в той страшний час,-  сказав, зокрема, відкриваючи захід ,директор музею П.А.Ткач.
– Музей живе своїм життям,- зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань В. А. Желіховський. – Зараз говоримо про сумне, до Дня міста готуємо виставку, яка викличе у глядачів посмішку. Сьогоднішній захід змушує замислитись про ціну людського життя й про майбутнє нашої молоді. Незабаром нинішні старшокласники підуть в самостійне життя, і не завжди воно буде сонячним. Тому ми спрямовуємо всі зусилля, аби держава набирала сили, розвивалася економіка, кращим ставав добробут громадян. Щоб ті, хто знаходиться на заробітках за межами країни, поверталися до рідної землі, на оновлені ,добре оснащені підприємства.
А далі –  викладач історії школи –ліцею №1 ім. О.Гончара О.П. Чижик провела хвилюючу екскурсію – урок за матеріалами пересувної виставки, підготовленими Українським інститутом національної пам*яті,галузевим державним архівом Служби безпеки України,
Центром досліджень визвольного руху, Громадським комітетом із вшанування пам*яті жертв голодомору –геноциду 32—33 рр. в Україні. Планується, що з документальною виставкою ознайомляться вихованці навчальних закладів району й міста, всі небайдужі до історії держави жителі нашого краю.

Наш кор.

Leave a Reply