З координаційної ради при голові райради. Сільради підтримують медиків

Сільські ради продовжують підтримувати Балтську ЦРЛ матеріально. Такі питання зазвичай попередньо обговорюються під час координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові райради (її членами є всі сільські голови), а вже потім приймаються відповідні рішення депутатами.

Цього разу медичний заклад отримує комп’ютери.

Першими по комп’ютеру вручили головному лікареві Олександру Бурлаці Піщанський, Пужайківський та Плосківський сільські голови: Володимир Гербенський, Сергій Даліщук (на знімку) та Валентина Ковальчук. Відбулось це під час недавнього засідання координаційної ради, де обговорювалось питання реформування медичної галузі (другий рівень спеціалізованої амбулаторної медичної допомоги).

За словами керуючої виконавчого апарату районної ради Лариси Усатенко, на прохання керівництва центральної районної лікарні допомогти із забезпеченням комп’ютерами відгукнулися всі сільські голови.

Всього в лікарні має бути обладнаним 21 робоче місце. Про це повідомив головний лікар Балтської ЦРЛ Олександр Бурлака. Він також висловив вдячність сільським головам, депутатам, всім, хто підтримує медичну галузь Балтщини. Адже за цим – десятки врятованих життів пацієнтів не тільки з Балтського, а й інших районів півночі Одещини.

Головний лікар КП «Балтська ЦРЛ» Олександр Бурлака повідомив, що заклад вже підготував всю необхідну документацію для того, аби співпрацювати з Національною службою здоров’я, котра, як передбачається, з 1 липня 2019 року оплачуватиме 54 діагностичні та лікувальні послуги.

— Ви всі знаєте, що реформування медичної галузі почалося з первинної ланки. Другий етап реформи — вторинна або спеці-
алізована амбулаторна допомога. В результаті для пацієнтів стануть безкоштовними понад 50 діагностичних послуг (аналізи, кілька видів рентгенів, мамографія, УЗД, ехокардіографія серця, дослідження новоутворень тощо). Але для того, щоб ці послуги оплачувалися Національною службою здоров’я, потрібно виконати низку вимог. Одна з них — перетворення ЦРЛ у комунальне підприємство, що й було зроблено рішенням сесії районної ради. У нас є статут підприємства, є ліцензія на медичну діяльність, всі необхідні документи. Але є ще одна вимога: робота з електронними носіями. Наш заклад вже підключений до міністерської системи eHealth, яка дає змогу автоматизувати роботу закладу, а Національній служ-бі здоров’я — отримувати та використовувати необхідні дані, в тому числі для здійснення оплати за надані медичні послуги.

Водночас Олександр Бурлака попередив, що право на безкоштовні послуги пацієнти матимуть лише за наявності електронного направлення сімейного лікаря. При цьому людина зможе звернутися за послугою до будь-якої лікарні. Головний лікар Балтської ЦРЛ зазначив, що більшість визначених МОЗ послуг, які оплачуватиме Національна служба здоров’я, будуть доступними й в очолюваному ним закладі. Він висловив вдячність керівництву районної ради, сільським головам, депутатам за підтримку:

— Всі наші досягнення відбуваються в тому числі й за вашої підтримки. Ми намагаємось не тільки «йти в ногу» з реформою, але й у деяких моментах — попереду. Адже хто йде перший, той виграє, — зазначив головний лікар.

Під час обговорення питання голова райради Олексій Пантілєєв поцікавився, яким чином регулюватиметься питання щодо укладання договорів на надання медичних послуг мешканцям сусідніх районів та повідомив, що одним з питань, які розглядатимуться на позачерговій сесії районної ради буде створення спостережної ради КП «Балтська центральна районна лікарня». За його словами, це прописано в статуті підприємства, тож спостережну раду треба обов’язково створити.

— До її складу увійдуть представники засновника підприємства (районна рада — ред.), які будуть аналізувати роботу ЦРЛ, відстоювати інтереси громадян, — пояснив очільник району.

На засіданні також було прийнято рішення про виведення зі складу районної координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові райради Новопольського сільського голови Анатолія Снігура. За словами голови райради Олексія Пантілєєва, це пов’язано з приєднанням населених пунктів на території колишньої Новопольської сільради до Балтської ОТГ.

Йшлося під час координаційної ради й про перспективи розвитку та використання об’єктів спільної власності територіальних громад району (інформувала керуюча виконавчого апарату райради Лариса Усатенко).

Курс «Конфлікт інтересів: треба знати» провела головний спеці-аліст з юридичного забезпечення виконавчого апарату райради Марія Жукова. Вона рекомендувала сільським головам розмістити відповідну інформацію на стендах в сільських радах – до відома депутатів.

На жаль, за словами деяких сільських голів, є депутати сіль-рад, які відмовляються подавати е-декларації. Голова районної ради наголосив на важливості електронного декларування народних обранців, які визначені суб’єктами декларування та несуть особисту відповідальність за це.

Обговорили учасники засідання й питання благоустрою та належного санітарного стану на територіях сільських рад.
Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply