З СЕСІЙНОЇ ЗАЛИ МІСЬКРАДИ

77 питань порядку денного розглянуто на засіданні 17-ої чергової сесії Балтської міської ради VIII скликання, яке відбулося 30 вересня  поточного року.

Пасовища та сіножаті – мешканцям сіл

Оголошуючи  порядок денний,  міський голова Сергій Мазур повідомив, що після  спільного обговорення питань  депутатськими комісіями, декілька з них знімається на доопрацювання. Зокрема  – про створення громадських пасовищ за рахунок земель запасу комунальної власності, розташованих в межах та за межами населених пунктів Балтської МТГ. Як пояснив голова комісії з земельних відносин, містобудування, будівництва та екології Роман Кацмаза, виникла потреба спочатку отримати пропозиції від мешканців сіл – власників домашніх тварин щодо земельних ділянок для облаштування пасовищ з прогонами для худоби.

— Вони краще знають про земельні ділянки, які (як правило,  це вже історично склалося) є найбільш придатними для випасання худоби та сінокосів. Тільки тоді розглядатиметься та прийматиметься на сесії рішення про надання відповідного статусу цим ділянкам, аби ні в кого не було спокуси зорювати їх та використовувати для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. Фермери і власники домогосподарств мають мирно співіснувати, а пасовища та сіножаті  – слугувати всім мешканцям сіл, – передав він спільну думку членів очолюваної ним комісії.

Зміна депутатів

Депутат міської ради Роман Войтенко написав заяву про дострокове припинення своїх повноважень депутата, яку сесія задовольнила. Після цього у засіданні було зроблено невелику перерву, пі час  якої Балтська міська територіальна виборча комісія прийняла одразу кілька постанов. У результаті депутатські повноваження Романа Войтенка було складено, а наступний за виборчим списком партії «Слуга народу» Сергій Вікторович Кольцов був зареєстрований депутатом міської ради та склав присягу.

Буде придбано ще один сміттєвоз

Переважна більшість розглянутих депутатами питань стосувалась управління комунальною та земельною власністю.

Зокрема, затверджено статут Сінненської гімназії та статут, структуру і штатний розпис КУ «Центр надання соціальних послуг». Також на сесії надано дозвіл ККП «Балтакомунсервіс» на укладання договору фінансового лізингу з метою придбання автомобіля – сміттєвоза на шасі МАЗ-4371. Розмір авансового платежу становитиме не більше 50% від вартості майна. Підприємство має забезпечити укладення договору фінансового лізингу з учасником процедури закупівлі, який запропонував найкращі умови згідно з законодавством України, в тому числі Закону «Про публічні закупівлі». Міська рада виступає  гарантом взяття у лізинг зі знижкою за рахунок субвенції на розвиток комунальної інфраструктури.

Депутати звітуватимуть

Прийнято рішення про звітування депутатів перед виборцями про  зроблене протягом року. Початок – у грудні поточного року. Форми звітів можуть бути різними: публічні  зустрічі, виступи (в тому числі перед колективами підприємств, організацій тощо) у спеціально виділених для цього приміщеннях, на сесіях міської ради, у соціальних мережах тощо.   

Людмила КАЛІНІНА

Leave a Reply