З сесії райрадди. Бюджет перевиконано. Ремонт доріг – почекає?

На сесії районної ради, що відбулася минулого тижня, розглянуто шістнадцять питань порядку денного. Зокрема, затверджено у новій редакції Програму підтримки органів виконавчої влади у Балтському районі . За словами начальника фінансового управління РДА Миколи Назарика, який інформував з цього питання, проект програми пройшов погодження у департаменті фінансів ОДА, за результатами висновку, який надійшов, програму затверджено лише на один рік – 2018-й (на суму 50 тисяч гривень).
Головний фінансист району також звітував про виконання бюджету району. Так доходи за 9 місяців становили 133 млн. 657 тис. грн. (в тому числі трансферти -124, 664 млн. грн.) Доходи загального фонду бюджету без урахування трансфертів становили 6 млн. 403 тис. 680 грн. (виконання – 121,49 %, додатково отримано понад мільйон гривень), темп росту порівняно з таким же періодом минулого року – 123%. Серед головних платників податку на додану вартість Микола Назарик назвав відділ освіти РДА- 27,6 %, спеціалізовану Піщанську ЗОШ-інтернат – 9,1%, СГ «Вікторія» – 9,1%, «Прогрес-Агро» – 6%, сільські ради- 8,5% та відділ культури РДА – 2%. Всі отримані кошти спрямовані в першу чергу на фінансування витрат за захищеними статтями (заробітна плата працівникам бюджетних установ, енергоносії тощо).
Видаткова частина районного бюджету виконана на 94% планових призначень. На сесії було внесено зміни та доповнення до головного фінансового документа району.
Рішення з більшості інших питань депутати прийняли без обговорення, адже вони були детально розглянуті під час засідань депутатських комісій, що відбулися напередодні. Зокрема, затверджено програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді та програму безоплатної правової допомоги населенню Балтського району на 2019 – 2020 роки.
Крім того, у зв’язку з об’єднанням двох центрів ПМСД, прийнято рішення про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад району (основних засобів) з балансу КП «Балтський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на баланс КП «Балтська районна лікарня» та внесено відповідні зміни до рішення районної ради від 21 вересня 2018 року № 339 – VIІ про реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «Балтський районний центр ПМСД» до комунального некомерційного підприємства «Балтський центр ПМСД».
Народні обранці також взяли до відома звіт про роботу комунального підприємства «Трудовий архів» та прийняли рішення про продовження контракту з директором закладу Тетяною Волосян на наступний термін.
На депутатський запит голови Балтської районної ради Олексія Пантілєєва щодо незадовільного стану автомобільних доріг загального користування державного значення Р 71 (на відрізках Одеса – Іванівка – Ананьїв – Піщана – Хащувате – Колодисте – Рижівка) та Р 54 (на ділянці Краснопілка – Теплик – Бершадь – Саврань – Дубинове) надійшли відповіді від керівництва обласної ради, облдержадміністрації, та Служби автомобільних доріг в Одеській області, а також депутата Верховної Ради Олексія Гончаренка (до речі, він єдиний з народних депутатів, яким був надісланий запит, відреагував на нього). Їх зачитала з сесійної трибуни член секретаріату районної ради Олена Драганюк. На жаль, втішного у відповідях було мало, вони скоріше нагадували роз’яснення щодо порядку фінансування ремонту доріг державного та регіонального значення. Хоча для депутатів районної ради це була не новина: на позаминулій сесії вони внесли зміни до програми соціально-економічного та культурного розвитку Балтського району на 2018 рік, передбачивши виділення 534 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на середній та поточний ремонт ділянок доріг, що проходять по Балтському району. Зробили це в надії на фінансову підтримку з бюджетів вищих рівнів (саме за таких умов можуть бути виділені кошти). Але… бажаної відповіді поки що не отримано.

Leave a Reply