Київстар зазнає кібератак на свої ресурси з боку РФ, але успішно їх відбиває

Про це в інтерв’ю заявив Володимир Лутченко, технічний директор найбільшого українського оператора мобільного зв’язку.
«Київстар інвестував достатньо ресурсів у розвиток кібербезпеки. Також у нас налагоджений постійний зв’язок із командами технічної підтримки провідних компаній, які допомагають вирішувати проблеми, пов’язані з атаками на наші ресурси. Кібератак ми зазнаємо щодня, але успішно долаємо їх», — розказав він.
Стабільна робота мережі зв’язку Київстару досягнута завдяки інвестиціям компанії у кілька мільйонів доларів в додаткові канали зв’язку, збільшення ємності мережі, додатковим сховищад даних та інформаційних баз.
Це, а також самовіддана робота інженерів Київстару, які часто працюють над відновленням мережі під обстрілами або у хвилини тиші, дозволили оператору зберегти 93% робочих базових станцій. Завдяки цьому українці мають зв’язок під час війни.
У створення Мережа Київстару має гнучку інфраструктуру, тому є можливість працювати, навіть якщо на якійсь ділянці обладнання було пошкоджено. Ми дистанційно переключаємо трафік з пошкоджених сегментів мережі на інші, які вціліли. А потім шукаємо можливості проникнути в “сіру зону” та відновити пошкоджене обладнання. Я не буду розповідати деталі, яких зусиль і ризиків це коштує зв’язківцям і людям, які нам допомагають. Можливо, розповімо після нашої перемоги!

Leave a Reply