КЛЮЧОВІ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ СК «БАЛТА»І НОВІ НАЗВИ ВУЛИЦЬ

27 ПИТАНЬ порядку денного розглянуто на черговій 30-й сесії Балтської міської ради. Відкриваючи засідання, міський голова Сергій Мазур привітав усіх з початком нового навчального року та зауважив, що, на його думку, вересень буде адаптаційним періодом для учнів шкіл громади. Після цього, зважаючи на умови, створені в освітніх, спортивних, дошкільних та позашкільних закладах, кількість бажаючих навчатися офлайн зросте. За словами очільника громади, спочатку карантин через епідемію коронавірусу, тепер – війна внесли негативні корективи в освітній процес і його слід «реанімувати». Основний акцент робитиметься на якості знань у школах.

ПЕРШЕ ж питання про затвердження статуту КНП «Спортивний клуб «Балта» в новій редакції викликало жваве обговорення серед депутатів. Проєкт рішення прокоментував директор підприємства Сергій Кольцов. За його інформацією, пропонується вивести в окрему структуру волейбольну команду, а також виправити технічну помилку у попередній редакції статуту щодо надання повноважень керівникові самостійно вносити зміни до структури клубу.

— Право змінювати штатний розклад в рамках бюджету (з попереднім погодженням з органом управління) надаватиметься всім комунальним підприємствам, – запевнив голова міської ради Сергій Мазур. – Адже, по суті, це чисто технічні питання, тож немає сенсу чекати, доки їх буде розглянуто на сесії чи виконкомі. До того ж курс в громаді взято на надання підприємствам максимальної автономії на принципах довіри, чесності та справедливості.

Відповідаючи на запитання, що дає виділення волейбольної команди в окрему структуру, очільник Балтської громади підкреслив, що в результаті система спортивного клубу повністю змінюється, поділившись на підрозділи професійного та масового спорту. Сергій Мазур сказав, що розглядає участь Балтської волейбольної команди у Професійній волейбольній лізі України як великий інвестиційний проєкт на майбутні роки. Він також зауважив, що в планах – змінити світогляд стосовно масового спорту в громаді. У новому форматі процес навчання та виховання займатиме пріоритетну позицію.

Скільки коштуватимуть бюджету такі зміни у статуті спортивного клубу? На це запитання міський голова відповів, що видатки, затверджені на поточний рік, залишаться без змін, або, як і для всіх комунальних підприємств, змінюватимуться лише у зв’язку з прийнятими на державному рівні рішеннями (щодо індексу інфляції чи мінімальної заробітної плати). Є питання, пов’язані з фінансуванням участі волейбольної команди у чемпіонаті України. Але, за словами Сергія Мазура, фінансове навантаження бере на себе бізнес (мінімум 50% витрат), все інше – Професійна волейбольна ліга України (забезпечить участь, проживання, харчування, проїзд, екіпіровку тощо).
Щодо добровільних батьківських внесків, міський голова наголосив: платять ті, хто може, за всіх інших фінансування витрат відбувається з міського бюджету. Загалом, заняття спортом у спортивному клубі – безкоштовне. Після більш ніж годинного обговорення депутати таки проголосували за зміни до статуту СК «Балта».

СВОЇМ рішенням народні обранці також ліквідували «територіально відокремлене дошкільне відділення №2 ясла-садок «Сонечко» Балтського ліцею №1 ім. О. Гончара. За словами начальника відділу освіти міської ради Петра Кулика, таке рішення (після попереднього – про призупинення роботи закладу) пов’язане зі зменшенням кількості вихованців.
. НА сесії затверджено базову мережу закладів культури та положення про культурно-освітній округ територіальної громади.

ПІСЛЯ короткої інформації начальниці юридичного відділу Тетяни Голишевої про громадське обговорення питання перейменування вулиць та провулків депутати затвердили запропонований проєкт рішення. Більшість інших питань стосувалися управління комунальною та земельною власністю громади і приймалися пакетним голосуванням.

Наталя ТАРАСЕНКО

Leave a Reply