Комбікорм «Granulkа», упакований Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, отримає замовник в Україні

Прапор Євросоюзу вже 7 років майорить поруч з українським в Гольмі. Це принципова позиція місцевого фермера Євгенія Кифоренка,керівника ПП «Авангард»,  який не тільки підтримує прагнення українців щодо вступу України до ЄС, а й щиро вважає, що в Гольмі вже є європейський куточок. 

Не випадково Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, перебуваючи з візитом у Балтській міській територіальній громаді, завершив його саме в Гольмі, де ознайомився в виробництвом комбікормів «Granulka» для домашніх тварин і птиці.  Євгеній Кифоренко розповів про всі його етапи і навіть дозволив Андреасу Кіферу та очільнику Балтської громади Сергію Мазуру особисто долучитись до пакування продукції. Листки з відповідним повідомленням виявлять в упаковках замовники комбікорму і будуть щиро здивовані.

Куди саме вони потраплять, точно  сказати не можна, бо власник торгової марки «Granulka» Євгеній Кифоренко запевняє:

— За три роки з початку запровадження виробництва немає такого міста, району, області в Україні, де б не побувала наша продукція. Сьогодні ми виробляємо її на 85 відсотків з української сировини. 15% – це вітамінні добавки з Австрії, Англії, Швейцарії, Швеції.

Загалом Андреас Кіфер разом з керівником проєкту Офісу Ради Європи в Україні Світланою Грищенко цього дня зустрічалися з активом громади та представниками Молодіжної ради за «круглим столом» у Балтській публічній бібліотеці, побували  на будівництві головного корпусу міської школи №3-колегіуму, завітали  до   костелу св. Станіслава та поспілкувалися зі спортсменами у спорткомплексі. У кінотеатрі «Родина»  гості подивилися відеоролик про здобутки Балтської громади та концертну програму за участю хореографічного ансамблю «Балтська зірочка». Потім міський голова Сергій Мазур, який серед  кількох інших міських голів представляє Україну в Палаті місцевих влад Конгресу,  розповів своєму колезі про вже реалізовані проєкти, поділився концепцією розвитку території та планами на майбутнє.

На завершення зустрічі Андреас Кіфер поділився враженнями з представниками місцевих ЗМІ, розкривши власний секрет успіху Балтської громади:

— Знайшовся ініціативний керівник, який повірив у свою власну змогу очолити процес децентралізації (ризикований на той момент, маловідомий, мало випробуваний). Він зміг переконати людей, що вони зможуть бути єдиною громадою. Сьогодні,  під час зустрічі з активом Балтської громади,  ми бачили всі аспекти вашого громадського, соціально-економічного життя. Люди з різних галузей виступали і виказували таким чином свою причетність до цього, єдність. А це і є запорукою успіху.

На думку Андреаса Кіфера,  розвиток місцевої демократії, децентралізації  залежить від прагнення людей отримати право постановляти, ухвалювати те, що їм найбільше підходить, найбільше потрібно.

— Це питання того, як має розвиватися громада, як має розвиватися територія, як має розвиватися кожен громадянин у складі цієї спільної громади. Тому мені здається, що громадянам потрібні компетентні керівники, активні політики, які справді обстоюють їх інтереси,  боронять їхні права. Також  мають бути й компетентні громадяни, потрібні ініціатива  та фінансові ресурси, – зауважив він. –  Я думаю, що саме тут,  на місці,  ви можете знайти всі джерела успіху. Але й виводити місцеву політику на найвищий рівень таких репрезентативних (представницьких) органів як Асоціація міст України, що справді спільно обстоює інтереси багатьох українських громад, українських міст і далі це виходить на рівень Конгресу. Тобто ви маєте стати суб’єктом національної політики – кожна громада у своїй спілці. І таким чином, я думаю, ми можемо домогтися успіху. В цьому є універсальність саморозвитку – в  ініціативах,  в компетентній активній участі громадян.

На згадку про перебування у Балтській громаді Андреас Кіфер разом з Сергієм Мазуром посадили липу  у парку Співдружності над річкою Кодимою, де майорять прапори країн міст-побратимів Балти.

Людмила ШЕЛИХ

 

 

 

 

Leave a Reply