Коронавірус COVID-19. Прийнято низку обмежувальних заходів на території Балтського району та ОТГ

НА ПОЗАЧЕРГОВОМУ спільному засіданні комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Балтських райдержадміністрації та міської ради обговорено заходи щодо недопущення занесення та поширення на території об’єднаної територіальної громади та району випадків захворювання, спричинених новим коронавірусом COVID-19.

Рішенням комісії в обов’язковому порядку має бути забезпечене дистанційне навчання у навчальних закладах та консультування учнів і батьків відповідно до власних календарних планів з використанням всіх можливостей Інтернет-технологій та мобільного зв’язку. Після нормалізації епідемічної ситуації відпрацювання занять відбуватиметься відповідно до навчальних планів, шляхом ущільнення програмового матеріалу та використання субот як навчальних днів.

Щоб максимально уникнути контактного спілкування, управління соцзахисту населення, терцентр соцобслуговування, служба у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інтернатні заклади в Балті та Піщаній (в тому числі – психо-неврологічний будинок-інтернат), інші структурні підрозділи райдержадміністрації та міської ради, відокремлених структурних підрозділів ЦОВВ мають припинити особисті прийоми громадян та організувати роботу таким чином, щоб обслуговувати громадян, які мають засоби індивідуального захисту.

Також прийнято рішення в закладах та установах, де особи проживають постійно (стаціонарно) припинити проведення масових заходів, максимально обмежити відвідування підопічних/вихованців, дітей батьками, законними представниками та родичами. До стабілізації ситуації рекомендовано підтримувати родинні зв’язки та спілкування з батьками, законними представниками й родичами у телефонному режимі, засобами Інтернет- зв’язку. Забороняється доступ сторонніх осіб до цих закладів та установ. Крім того, необхідно забезпечити марлевими пов’язками та гумовими рукавичками для індивідуального захисту працівників, зокрема, які безпосередньо контактують із особами/сім’ями, котрі перебувають в складних життєвих обставинах, підопічними/вихованцями інтернатних закладів відповідно тощо.

Вирішено тимчасово призупинити роботу об‘єктів загального користування незалежно від форм власності та підпорядкування до особливого розпорядження (кінотеатр, музеї, бібліотеки, дитячі розважальні центри та клуби, майданчики, у тому числі спортивні, стадіони, тренажерні зали, кафе, бари, заклади громадського харчування), інші заклади та установи (під особисту відповідальність керівника).

Автомобільним перевізникам, які обслуговують приміські (що не виходять за межі Балтського району) та міські пасажирські автобусні маршрути загального користування:
– обмежити кількість пасажирів до 10 осіб на 1 рейс з 18 березня 2020 року до особливого розпорядження;

– не допускати до перевезення осіб з ознаками захворювання на вірусні інфекції.

Самозайнятим автомобільним перевізникам слід забезпечити перевезення в транспортному засобі не більше 1 особи або 1 сім’ї, а також щогодинну санітарну обробку та дезінфекцію транспортних засобів, мати засоби індивідуального захисту. При транспортуванні людини з ознаками захворювання вірусною інфекцією забезпечити виконання вимог наказу МОЗ від 13 березня 2020 № 563 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19» (зокрема, у транспортному засобі повинні бути відкриті вікна).
Балтському підприємству ринкових послуг «Ринок» (Анастасов О.П.) проводити санітарні заходи на території та в павільйонах ринку кожні 2 години.

Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, де працює понад 60 осіб, створити середовище, безпечне для людей (зокрема, забезпечити відповідну відстань між робочими місцями, переведення на позмінну роботу), забезпечити кожні 2 години прибирання приміщень з використанням миючих та дезінфікуючих засобів.

Керівникам магазинів, аптек, поштових відділень усіх форм власності, банківських установ, ПАТ «Укртелеком» рекомендовано забезпечити суворе регулювання обмеження кількості осіб в приміщенні з розрахунку 1 людина на 4 м2, але не більше 10 відвідувачів на приміщення понад 40 м2.

Обмежити доступ відвідувачів у державних та комунальних установах (підрозділи Балтської райдержадміністрації, міська та районна ради, центр зайнятості, Балтський відділ обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України, Балтська ДПІ Подільського управління ГУ ДПС тощо) шляхом запровадження особливого порядку роботи з урахуванням специфіки надання послуг населенню.
Зобов’язано сільських голів та старост ОТГ забезпечити:

– контроль за дотриманням виконання рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на відповідних територіях;

– широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян, які повернулися із зарубіжних країн, в яких офіційно зафіксовані випадки захворювання на COVID-19, або мали контакт з COVID-19 особами, про обов’язкове інформування сімейного лікаря та дотримання умов наказу МОЗ від 13.03.2020 № 563 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID- 19»;

– широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців сіл щодо дотримання вимог карантину та положень рішення комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на відповідних територіях;

– проведення санітарних заходів на територіях сіл.

Діятиме моніторингова група, сформована Балтськими райдержадміністрацією та міською радою для контролю за виконанням рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Балтський відділ поліції забезпечуватиме патрулювання вулиць міста з метою недопущення масового скупчення людей.

Керівників закладів, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності буде попереджено про персональну відповідальність за невиконання рішення комісій ТЕБ та НС згідно з чинним законодавством України.

 

Leave a Reply