«КОРОНОВАНИЙ» ЖОВТЕНЬ Б’Є АНТИРЕКОРДИ. У БАЛТІ ДІТИ ПІШЛИ ДО ШКОЛИ. А РАЙОН – «ЧЕРВОНИЙ»

З 2 листопада до «червоного» рівня епідемічної небезпеки віднесено 112 адміністративних одиниць з 20 регіонів України. Усі – через перевищення показника захворюваності за останні 14 днів у 320 осіб на 100 тисяч населення.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки з наступного тижня діятиме у 489 адміністративних одиницях, що на 52 більше, ніж на поточному тижні. Згідно з оновленим поділом регіонів за рівнями епіднебезпеки та запровадженими обмеженнями «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з відповідними обмеженнями в Одеській області встановлено у 3-х містах та у 9-ти районах, в тому числі – Балтському, Подільському та Савранському.

У зв’язку з цим Піщанська та Пужайківська школи перейшли на дистанційне навчання.

Натомість на території Балтської ОТГ заклади освіти та дитячі садки відкрили двері для учнів та вихованців. Начальник відділу освіти міської ради Петро КУЛИК підтвердив, що навчальні заклади та дитячі садки з понеділка працюють у штатному режимі. Адже Балта (міська рада) перебуває у «помаранчевій» зоні. Кожен заклад встановив власні правила безпечного розмежування класів у рамках навчального процесу.

У «помаранчевій» зоні на Одещині також перебувають: Одеса, Білгород-Дністровський (міськрада), Чорноморськ (міськрада), Подільськ, Южне, а також 17 районів, в тому числі – Ананьївський, Білгород-Дністровський, Кодимський, Любашівський, Миколаївський, Окнянський.

За словами директора Балтського центру ПМСД Станіслава ЧОРНОГО, на території Балтської ОТГ ситуація стабільно важка. «Щодня отримуємо по 18-20 підтверджень про зараження. Крім того, щотижня виявляється по 18-19 пневмоній. Щоправда, це трохи менше, ніж раніше: було по 25-35 на тиждень, тепер не перевищує 20-ти. Історія з зонами цікава. Балтський район, якого фактично вже немає, – у червоній, а Балта – в помаранчевій», – каже він.

Станом на 4 листопада на території Одеської області з початку пандемії зареєстровано лабораторно підтверджених 26293 випадка зараження коронавірусною інфекцією. Зокрема, на території Балтського району – 479 (діти – 12, медпрацівники – 35); Б.-Дністровського – 375; Кодимського – 140; Подільського – 1144; Окнянського – 92; Любашівського – 184; Миколаївського – 99; Савранського – 215.

Відповідно до рівнів визначених зон епіднебезпеки працює й «Укрзалізниця», яка змінює рух поїздів. Зокрема, з Балти до Одеси тепер курсує тільки електричка «Балта-Одеса». Але діють обмеження для деяких станцій: потяг зупиняється, висаджує, але не бере пасажирів в Мардарівці, Петрівці, Чубівці та Обхідній. У Подільську також пасажирів тільки висаджують.

Leave a Reply