Краще гір може бути тільки… «Буковель натхнення»

Цей, трохи переінакшений, знайомий всім вислів вимовила моя колега-журналістка, фотографуючись на фоні одного з найчарівніших куточків України. А над Карпатами журливо зазвучала трембіта. Це Василь Мосейчук, мешканець Верховини, заграв для нас – групи медійників-учасників ІІ-го медіа-фестивалю «Буковель Натхнення», які піднялися у гори «канатною дорогою» (підйомником).

Василь люб’язно спілкувався з журналістами, розповідав про Карпати, про себе, демонструючи 100-річного шкіряного капелюха, якого нізащо не проміняв би на нового, та зізнався, що на трембіті «тяжко грати – треба духом попирати». А за хвилину для медійників вже звучала легенда про гарну дівчину Говерлу та закоханого у неї бідного парубка Прута – розповідь екскурсовода…

Так почався перший день нашого перебування у туристичному комплексі «Буковель». Єднання з природою та участь у творчому форумі стали справжнім джерелом натхнення для нас, його учасників.

За словами першої заступниці голови НСЖУ Ліни Кущ, фестиваль зібрав понад 150 журналістів із різних куточків країни. У програмі, крім різноманітних тренінгів, психологічних практик, творчих майстерень майстер-класів, професійних дискусій та конференцій, також відбулися заходи за участі переможців творчого конкурсу Національної спілки журналістів України.

Представники ЗМІ з цікавістю прослухали лекції членів Ротрі-клубів, зокрема, голови Консультаційної ради Агенції Індустріального розвитку, антикризового менеджера, економічного експерта та бізнес-тренера Ростислава Лукача про миротворчі ініціативи Ротарі для України та перспективи розвитку української народної дипломатії, принципи якої вони застосовують у своїй діяльності. Пізнавальним був також проведений Ростиславом тренінг «Гранти для розвитку ЗМІ та журналістів. Сучасні тренди та новації», де прозвучало чимало практичних порад щодо залучення редакціями коштів на розвиток власних проєктів.

Від Олени Никифоренко – автора та ведучої телерадіопроєктів, координатора молодіжної експериментальної студії «Лтава» – під час тренінгу «Технологія особистої чарівності» ми дізналися про технології особистого шарму (іміджелогію). Імідж – прекрасний засіб для комфорту спілкування, те збільшувальне скло, яке дозволяє краще розгледіти особистісні та ділові якості, – вважає вона.

Психолог, бізнес-тренер, завідувач кафедри психології та педагогіки Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Вікторія Виноградова зацікавила темою профілактики професійного вигорання.
– Я несу 100% відповідальності за власний гнів та результати дій, які викликані цим гнівом, – наголосила вона, даючи поради щодо керування власними емоціями, здатності змінювати себе.

Низку пізнавальних заходів провели працівники Комп’ютерної Академії «ШАГ». Зокрема, заступник директора Львівської філії Академії, арт-фешн фотограф з 20-річним досвідом, Інстаграм-блогер особистого бренду Олена Лажневська розповіла все, що потрібно знати про соціальні мережі. Емма Лабор – викладач Академії, відеооператор, Інстаграм-блогер, smm-менеджер по Instagram та YouTube каналах дала корисні поради щодо створення та розробки концепції для акаунтів.

Після розмови з Юрієм Пероганичем — громадським діячем в сферах ІТ, освіти і культури, засновником ГО «Вікімедіа Україна», – захотілось долучитися до наповнення корисною інформацією сторінок «Вікімедіа Україна».

Чимало зустрічей з колегами, цікавими, творчими людьми відбулася у «Літературній вітальні». Детальніше про це буде в наступних публікаціях газети.

У рамках медіа-фестивалю також відбулася демонстрація осінньої колекції жіночого одягу відомої української дизайнерки одягу Євгенії Франковської, яка свого часу створила костюм для дружини британського принца Гаррі герцогині Сассекської Меган Маркл. Моделями слугували самі ж учасниці форуму.

Незабутньою була екскурсія до етно-парку «Гуцул ленд»

Родзинкою заходу стало нагородження переможців творчих конкурсів. Нагороди переможцям конкурсу журналістських матеріалів у двох номінаціях — «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро» вручали директор Українського журналістського фонду Людмила Ольховська та меценат, голова благодійного фонду Олександр Шевченко, з яким журналісти із задоволенням поспілкуватись.
Дипломи та спеціальні відзнаки учасникам конкурсу НСЖУ вручав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

За його словами, чотириденна поїдка до туристичного комплексу «Буковель» є винагородою переможцям конкурсу за їх творчу працю. Зазначу, що одну путівку отримав і наш тижневик.
– Багато журналістів працює понаднормово, цілодобово, невдячно, у вихідні дні, отримуючи чимало стресів. Тут, на цьому курорті, у Буковелі, є можливість відпочити в мальовничих Карпатах, – зазначив він. – Водночас ми реалізуємо різноманітні творчі заходи, майстер-класи, обмін досвідом для того, щоб використати нагоду для зустрічей, щоб ми були сильніші, професійно зростали.

Людмила ШЕЛИХ.
Фото – від організаторів фестивалю.

(Детальніше про окремі зустрічі та заходи читайте у наступних публікаціях).

Leave a Reply