Локдаун. Позитив і негатив посиленого карантину

З 8 до 25 січня в Україні діяли посилені протиепідемічні і заходи. Зокрема, не працювали кафе, ресторани та бари (лише доставка або навинос), магазини непродовольчих товарів, спортзали тощо. Усі навчальні заклади, крім дитсадків, були на канікулах та дистанційному навчанні. Не оминув локдаун і заклади освіти й медицини с. Коритного .

КОЛЕКТИВ дитячого садочка “Сонечко”, яким завідує Тетяна Валеріївна КРАСАТЮК, особливо злагоджено працював в умовах посиленого карантину. Напередодні було обговорено на виробничій нараді дії персоналу в разі виявлення в групі дитини з ознаками хвороби, працівники ретельно ознайомились з інструкціями щодо санітарної обробки приміщень
Водночас проводили виховну роботу з дітьми та батьками з метою зниження ризику інфікування, розповідали про етикет кашлю, про симптоми коронавірусу. Заклад повністю забезпечений масками,термометрами, засобами для обробки рук та поверхонь.
Робочий день починався з вимірювання температури та виявлення симптомів хвороби. 4 рази на день та після туалету проводилась обробка рук вихованців антисептиком. Кожні 4 години провітрювали кімнати, проводили вологе прибирання та обробляли поверхні дезинфікуючим розчином.
Завдяки дотриманню всіх вимог та правил за весь період локдауну в «Сонечку» не виявлено жодного хворого на Covid -19.

ПІД ЧАС посиленого карантину місцева ЗОШ І -ІІ ступенів перейшла на дистанційне навчання. За словами директорки закладу Надії Андріївни Бабій, в цей період педагогічний колектив спілкувався з учнями за допомогою інтернет- ресурсів Viber і Facebook, де створено спільноту учнів та вчителів, також кожен вчитель створив власну індивідуальну групу зі своїми учнями.
Крім навчання, вчителем англійської мови Марією Олександрівною Бабій було організовано дозвілля учнів у вечірній час: шили захисні маски, виставляли зачіски, створені своїми руками, клумби, домашніх тварин.
Однак, підсумувавши роботу в період локдауну, педколектив Коритненської ЗОШ дійшов висновку, що дистанційне навчання в даних умовах малорезультативне. Сучасні телефони, комп’ютери є не у всіх родинах, тому виконання домашніх завдань проводилось на аркушах, а пояснення матеріалу проходило в телефонному режимі. Без швидкісного інтернету, сучасних телефонів, комп’ютерів у школі та в учнів удома, дистанційне навчання не приносить гарних знань.

МЕДИЧНИЙ пункт с.Коритне під час локдауну працював у звичному режимі, незважаючи на гостру проблему ГРВІ. Продовжується робота з групою ризику: хворими на цукровий діабет, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, захворювання органів дихання. Проводяться вакцинація і патронаж дітей, виконуються призначення лікаря (ін’єкції).

Медпункт забезпечений засобами індивідуального захисту: масками, рукавичками, дезинфікуючими засобами та антисептиками для рук.

Завідувачка пункту Інна Юріївна Опариста проводить профілактичні бесіди з населенням щодо запобігання передачі інфекцій з підозрою на COVID -19. Звертає увагу селян на носіння захисних масок, дотримання дистанції, миття та обробку рук, радить уникати місць скупчення людей тощо. І це дало позитивний результат : знизились показники захворюваності на Covid-19.

Михайло ЮРЧЕНКО.

Leave a Reply