Любашівчани консультуються з приводу оптимізації освітньої мережі

На території Любашівської селищної територіальної громади відбулися консультації з громадськістю щодо оптимізації мережі закладів у Бобрицькому старостинському окрузі. До обговорення  залучили педагогічних працівників та представників батьківського комітету Бобрицької ЗОШ І-ІІІ ст., старосту та

7 тис.грн., по Бобрицьких – від 22 до 23 тис.грн, кошти освітньої депутатів селищної ради.

За словами Любашівського селищного голови Геннадія Павлова, видатки з місцевого бюджету на утримання одного учня по Любашівських школах становлять субвенції з державного бюджету на утримання одного учня по Любашівських школах – 19 тис.грн., по Бобрицьких – більше 30 тис.грн, видатки надходжень до місцевого бюджету по Бобрицькому старостинському округу становить 9 млн.700 тис., а видатки, тобто утримання закладів освіти, культури та медицини – 11 млн.грн.

Відповідно до Перспективного плану оптимізації мережі закладів освіти Любашівської селищної територіальної громади  на 2021 рік, планується ліквідація, реорганізація  з пониженням ступеню ряду шкіл на території громади. Заходи проводяться у рамках  освітньої реформи з метою забезпечення кожного учня однаковими умовами навчання відповідно до вимог Державного стандарту та виходячи з фінансових можливостей громади. Закон України «Про повну загальну середню освіту» містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”, терміни «І ступінь» чи «І-II», «І-III ступені» не вживаються. Відповідно до законодавства, органи місцевого самоврядування повинні прийняти рішення, що якщо заклад освіти здійснює свою освітню діяльність на І-ІІ рівнях повної загальної середньої освіти, то він має називатись “гімназією”. Для Бобрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів цей процес відбудеться безболісно: її буде реорганізовано у гімназію. Буде організовано підвіз дітей 10-11 класів від Бобрика Другого до Янишівки.

Leave a Reply