МИСТЕЦТВО ОБ’ЄДНУЄ СУСІДІВ

Балтяни по-доброму заздрять ананьївцям, які мають чудовий, просторий палац культури, де триває капітальний ремонт величезної глядацької зали. Сусіди заздрять, що у Бал-ті створено хороший історичний музей з виставковою залою, де постійно демонструються виставки картин місцевих художників і учасників уже чотирьох міжнародних художніх пленерів. У нас однакова історія, мальовничий край, талановиті жителі. Історичні музеї в обох містах очолюють цікаві, закохані у свою справу люди: Петро Ткач і Олександр Шхалахов. Вони не просто

Вітаючи від імені об’єднаної територіальної громади гостей і всіх численних присутніх з важливою подією, секретар міськради Тетяна Матлашевська зазначила, що «всі картини по-своєму чудові і заворожують. Це є підтвердженням того, що українська земля багата талановитими людьми, і що сила мистецтва- неоціненна сила. Приємно, що ми обмінюємось виставками. Ми разом – сила!».

Сергій Шендеровський, роботи якого викликали неабиякий інтерес на виставці в Ананьєві, назвав відкриття сьогоднішньої виставки святом душі, директора музею Петра Ткача-криголамом, який вперто долає усі труднощі й перешкоди, аби відбувалися такі події, як нинішня , в житті двох наших міст. «Я радий цьому тісному співробітництву. Якщо на початку минулого століття для багатьох головним змістом життя було «Разделяй и властвуй!», то ми спільно пишемо свій маніфест: «Соединяй и здравствуй!» .

Під враженням від поїздки до Ананьєва знаходився і почесний громадянин Балти, улюблений художник балтян Борис Кольцов: – Повертаючись додому, ми весь час говорили про теплий прийом сусідів і про картини ананьївських митців. Вони покоряють, вчать нас серйозно ставитися до творчості. Нас не стане, а картини мають залишатися і жити. Дай, Боже, щоб ми зустрічалися не в окопах, а в музеях!

Керівник апарату міськради Олена Фролова, яка також побувала на відкритті Балтської виставки , розповіла, що « у юних вихованців художньої школи та студентів сяяли очі, коли вони розглядали картини балтських митців. Таке не забувається!». -Я не одну виставку відвідала з учнями в нашому музеї. Це такий обмін енергією! Вдячна, що у наших дітей є можливість знайомитись з мистецтвом, вчитися розуміти зміст картин художників, насолоджуватись побаченим»,- поділилася своїми думками вчителька музики школи-ліцею №1 Людмила Дубчак.

Директорові Ананьївського історико-краєзнавчого музею Олександру Шхалахову сподобалось, як колеги оформили експозиції в галереї. Картини художників розміщено блоками, отож йому легко було представляти їхні роботи. І говорив він про кожного майстра пензля з особливим теплом, яке передавалось глядачам: про вже покійного П. Ляховського, твори якого є перлиною колекції, З.Тодосенка. О. Тичини, К.Крючкова, О.Степанюка, В.Прялкіна, С.Скоробогатова, своєї дружини Н.Шхалахової – Бєлякової, яка на громадських засадах веде заняття в школі юних художників,художника – аматора В.Продана. «Чим пишаємось – те вам і представили,- наголосив О.Шхалахов. – Ми радо приймали ваш козацький хор «Будьмо», тепер до вас в гості збирається наш хор «Калина». Співпраця розпочалася».

У кожного художника – свій стиль, своя манера виконання задуманого і своє бачення рідного краю, жанрова різноманітність полотен. Приходьте, збагатіть свою душу прекрасним.

Таїсія КРИСЬКО.

Leave a Reply