Мистецький проєкт «Майстри Балтщини»

започатковано відділом розвитку культури та туризму міської ради в розпал карантину – у листопаді минулого року. «Це масштабний і довготривалий проєкт, який охопить спочатку майстрів сільських старостинських округів нашої територіальної громади, а вже потім – міста,- розповіла головний спеціаліст відділу Ірина Нестеренко, яка безпосередньо вивчає та популяризує творчість місцевих майстрів рукоділля.

За її словами, наразі міцно ввійшов у лексикон англіцизм «хенд-мейд» (hand made), що перекладається як «зроблено вручну». Тобто це речі ручної роботи, які не мають нічого спільного з серійним виробництвом. Вироби, створені руками, набули популярності не так давно, незважаючи на те, що рукодільна традиція завжди була дуже сильна в нашій країні. Оригінальна задумка, яка виникла в голові майстра, втілюється в життя, перетворюючись в унікальний ексклюзивний виріб. З 2007 року займається цією захоплюючою справою молода жителька Гольми Світлана СТИЦЬКО (на знімку ліворуч). Вона – хенд мей, працює керівником гуртка «Умілі ручки» в Гольмянській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вироби Світлани прикрашають різноманітні виставки, а діти під її керівництвом створюють свої неповторні роботи та вчаться цінувати прекрасне.

Проєкт вже відкрив чимало нових імен рукодільниць, про яких в селах ніхто не знав. У Гольмі це Ольга Шуляченко, яка шостий рік вишиває хрестиком (на знімку ліворуч ).

А ось Людмила Ушакова (на знімку праворуч), теж з Гольми, вишивкою гладдю займається з дитинства і радує родину талановитими роботами.

Інша майстриня з Кармалюківки – Наталія Тисячна (знімок ліворуч) – виготовляє квіти з атласних стрічок та фоамірану, декоративного пінистого матеріалу, що використовується в різних видах рукоділля.

— На черзі – наше знайомство з талановитими майстрами села Лісничівка.Тут працівники будинку культури розпочали втілення в життя ще одного проєкту- проведення відеомайстер-класів. Першою провела такий «урок» Валентина Шаповалова, – сказала Ірина Нестеренко.

Leave a Reply