
За словами Міністра освіти та науки Лілії Гриневич, за парти сядуть 448,5 тисячі першокласників, що майже на 40 тисяч дітей більше, ніж минулого року.
— Всі ці діти мають відчути на собі три важливі зміни. Перша — це державний стандарт, новий зміст освіти. Друге — це підготовлені кваліфіковані вчителі, які володіють методами діяльнісного, активного навчання, вміють враховувати вікові особливості дітей. Третя складова — новий освітній простір, — зауважила вона, висловивши подяку за реалізацію окремої обласної програми з підготовки вчителів у Балті. Адже у школи влилася «нова потужна сила, нові люди, нове покоління вчителів».
— Вони починають свою роботу — в доброму сенсі того слова — не маючи наслідків великого досвіду роботи. Вибачте, досвідчені колеги. Я теж — з великим досвідом, але іноді він тяжіє над нами, не дає вирватись з певного прокрустового ложа (встановлені межі, рамки). Я думаю, що досвіду вони ще наберуться: їм допоможуть добрі наставники в школах. Дуже важливо закріпити за ними наставництво, — сказала Міністр, звертаючись до колег-освітян.
Вона також повідомила, що в проекті Закону «Про загальну педагогічну освіту», який виставлено на громадське обговорення, передбачено введення педагогічної інтернатури для молодих спеціалістів.
— Один рік педагогічної інтернатури — на базі шкіл. В цей час створюватиметься патронат над молодим вчителем, щоб йому допомогти адаптуватися, освоїти методики. Допомогти, а не зробити так, щоб він після цього року пішов зі школи, — підкреслила Лілія Гриневич.