МОН пропонує ввести педагогічну інтернатуру для молодих спеціалістів

За словами Міністра освіти та науки Лілії Гриневич, за парти сядуть 448,5 тисячі першокласників, що майже на 40 тисяч дітей більше, ніж минулого року.

— Всі ці діти мають відчути на собі три важливі зміни. Перша — це державний стандарт, новий зміст освіти. Друге — це підготовлені кваліфіковані вчителі, які володіють методами діяльнісного, активного навчання, вміють враховувати вікові особливості дітей. Третя складова — новий освітній простір, — зауважила вона, висловивши подяку за реалізацію окремої обласної програми з підготовки вчителів у Балті. Адже у школи влилася «нова потужна сила, нові люди, нове покоління вчителів».

— Вони починають свою роботу — в доброму сенсі того слова — не маючи наслідків великого досвіду роботи. Вибачте, досвідчені колеги. Я теж — з великим досвідом, але іноді він тяжіє над нами, не дає вирватись з певного прокрустового ложа (встановлені межі, рамки). Я думаю, що досвіду вони ще наберуться: їм допоможуть добрі наставники в школах. Дуже важливо закріпити за ними наставництво, — сказала Міністр, звертаючись до колег-освітян.

Вона також повідомила, що в проекті Закону «Про загальну педагогічну освіту», який виставлено на громадське обговорення, передбачено введення педагогічної інтернатури для молодих спеціалістів.

— Один рік педагогічної інтернатури — на базі шкіл. В цей час створюватиметься патронат над молодим вчителем, щоб йому допомогти адаптуватися, освоїти методики. Допомогти, а не зробити так, щоб він після цього року пішов зі школи, — підкреслила Лілія Гриневич.

Leave a Reply