Містяни безкоштовно вивчатимуть англійську мову і не тільки у «Гончаренко центрі»

МИНУЛОГО понеділка в Балті відкрито освітньо-культурний простір під назвою «Гончаренко центр».
За словами засновника цього всеукраїнського проєкту, народного депутата України Олексія Гончаренка, перший з таких центрів цього ж дня відкрито в Подільську, на черзі – ще 10 у різних куточках країни.
— Ми відкриваємо першу в Україні недержавну мережу освітньо- культурних центрів по всій нашій державі. Це – «Гончаренко центри». В лютому 10 таких центрів запрацює від Ліману на Донеччині до Чернівців на Івано-Франківщині, від Подільська і Балти – до Житомира. Дуже важливо, що сьогодні такі центри з’являються. Це і є справжня євроінтеграція. Бо коли ми кажемо, що хочемо стати частиною розвинутого світу, то треба з цим розвинутим світом розмовляти однією мовою. Це – англійська мова, і це мова спільних цінностей. І цьому ми хочемо навчити і дітей, і дорослих. Сьогодні світ насправді такий глобалізований, що дитина може навчатися в Оксфорді, не виїзджаючи з Балти, в Кембріджі чи в Гарварді. Це – онлайн-освіта, онлайн – можливості, все відкрито, але треба знати англійську мову на такому рівні, щоб ці двері відчинилися. Тож ми хочемо відчинити ці двері для тисяч людей в Україні. У цих центрів одна мета: дати шанс людям стати кращими, зробити нашу Україну кращою. Тому, що саме головне багатство будь-якої країни – це не природні ресурси, навіть не родюча земля, а – люди, людський капітал. І ми хочемо, як на гончарному колесі, ліпити краще майбутнє для нашої держави, ліпити краще майбутнє нашому поколінню, дати шанс дітям, молодим людям, дорослим долучитися до освіти й культури – по-сучасному, яскраво і ефективно. Все буде абсолютно безкоштовно, адже це принцип наших центрів – надавати освітні та культурні послуги безкоштовно для всіх бажаючих, – сказав він.
Серед освітніх програм, які вже зараз надаватимуться «Гончаренко центром» у Балті, його директорка Ірина Балагула назвала курси англійської мови для дітей та дорослих, підготовки до ЗНО (теж – з англійської); окремий курс «Український мовленнєвий етикет та сучасні орфографічні норми» для старшокласників, працівників установ та організацій; навчальну програму «Стратегія успіху» для підлітків (8-10 класи); майстер-класи «Модульне оригамі» та «Вишивання бісером» тощо. Все це базується на сучасних методиках і викладатиметься безкоштовно досвідченими педагогами, – запевнила вона.
Керівник проєкту Марія Донець зауважила, що «Гончаренко центр» ставить собі за мету у співпраці з громадою міста виявити найактуальніші освітні та культурні проблеми Балти і спільно знайти найефективніші шляхи вирішення проблем. Одразу після презентації проєкту вона організувала двадцятихвилинний обмін ідеями у форматі world-café. Учасники, серед яких були освітяни, представники галузі культури та спорту, депутати, представники бізнесу та ЗМІ, розбившись на команди за окремими столиками, висловлювали свої пропозиції щодо розвитку освіти, культури, спорту та в цілому – міста. Так, за доволі короткий проміжок часу, народилося чимало цікавих пропозицій, які мав змогу висловити кожен з учасників.
Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply