Міський голова Сергій Мазур в складі української делегації взяв участь у 31-й сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, яка розпочала свою роботу 19 жовтня у Страсбурзі.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба так оцінив роботу нового складу представництва України: «Делегація в Конгресі на чолі з Volodymyr Prokopiv нова, але енергійна і завзята». Про те, що представники України дійсно активно включилися в роботу сесії, свідчать їх короткі, але ємні записи на власних сторінках у Фейсбуці.
Так, у перший день засідання очільник Балтської об’єднаної громади Сергій Мазур повідомив: «На порядку денному – низка важливих питань. Ми спільно будемо про них говорити та захищати інтереси держави перед Євроспільнотою. А це – анексія Криму, військова агресія на території Донецької та Луганської областей, міграційні проблеми, корупція, права національних меншин та багато іншого. Важливий блок питань – Євроінтеграція, децентралізація влади, місцева демократія та виборчі процеси».
Депутат Рівненської обласної ради Світлана Богатирчук-Кривко від імені української делегації виступила із заявою про засудження російської агресії та дотримання прав і свобод українських громадян в анексованому Криму та на окупованій території Донбасу. «Викликала на себе вогонь цілісінької російської делегації, усі в своїх виступах апелювали особисто мені. Які ж вони зазомбовані та цинічні!», – написала вона після цього.
Голова української делегації, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Прокопів по-своєму резюмував участь української делегації у сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи:
«Голови Харківської ОДА та Дніпропетровської обласної ради, мери Чернігова, Миколаєва та Балти, сировар із Закарпаття, вчителька, депутати місцевих рад. Попри різну партійну приналежність, регіони та посади, тут у Страсбурзі за кілька днів ми спрацювали як класна команда. Українська делегація в Конгресі Ради Європи підтвердила здатність відстоювати національні інтереси. Ми отримали дві важливі посади у Конгресі РЄ. Голова Харківської ОДА Юлія Світлична увійшла до складу Бюро. Це керівний орган, що формує порядок денний і забезпечує діяльність у міжсесійний період. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич був обраний віце-головою Комітету з поточних справ. Комітет готує проекти рішень КМРВЄ з питань соціального забезпечення, освіти, культури та сталого розвитку, відповідно до ключових цінностей Ради Європи. Обрання наших означає, що держави-члени Ради Європи довіряють Україні брати участь у формуванні загальноєвропейського порядку денного.»
Сергій Мазур вже повернувся зі Страсбурга, але знову перебуває за кордоном, представляючи інтереси Балтської громади. Надіємось, що йому буде чим поділитись з нами за результатами важливих візитів за межі держави.
Наш кор.

Leave a Reply