НАВЧАЛЬНИЙ РІК ЗАВЕРШИТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО?

На недавній зустрічі керівництва міської ради з директорами міських шкіл йшлося про проблеми навчального процесу в умовах карантину, пов’язані в першу чергу з якістю освіти. З цього приводу наш кореспондент мала розмову з начальником відділу освіти міської ради Петром Куликом.

— Мова йшла про якість дистанційної освіти, – пояснив він. – Ми вчора збиралися з директорами міських закладів на нараду у міського голови й проговорювали, що можна зробити для покращення якості дистанційної освіти. В тому числі міський голова дав доручення внести пропозиції, яким чином така ситуація може бути потенційно в майбутньому виправлена й у сільських закладах. Тому сьогодні я в телефонному режимі проводив розмову з керівниками сільських шкіл на предмет застосування дистанційних заходів, онлайн-уроків. Щоправда, це важко зробити, поки не буде реалізовано проєкт щодо проведення оптоволоконної лінії для забезпечення Інтернет-зв’язку в селах (у планах було завершити його до середини літа). Якщо вдасться це зробити, то всі сільські школи потенційно будуть у своїх можливостях рівноправними з міськими. А поки що сільські вчителі працюють у Вайбер-групах і, зрозуміло, що онлайн-уроків у такому випадку технічно не мають можливості проводити. Хоча проблема більше в іншому (Інтернет-зв’язок, хоч і слабенький , є в усіх школах): діти не можуть приймати онлайн-уроки.

— Стало відомо, що школи мають бути готовими до завершення навчального року дистанційно. Це таки можливо?

— Міністерство освіти дійсно не виключає саме такий перебіг обставин. Вже не раз наголошувалось, що навіть враховуючи оптимістичний план пом’якшення карантинних заходів, навряд чи буде можливим відновлення очних занять. Єдине, що може бути (за оптимістичним перебігом подій): для одинадцятих класів наприкінці червня та на початку липня – очна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Ми готові до цього. Так минулого тижня міська школа №1-ліцей провела свою онлайн педагогічну раду, сьогодні – школа №3- ліцей проводить – з метою надання чітких завдань вчителям, аби вони довели до кожного з батьків як їхні діти виконують дистанційні завдання, на якому рівні в плані оцінювання знань вони знаходяться, аби за місяць, який залишився, можна було внести якісь корективи. Дистанційна освіта має чимало слабких сторін і якість знань значно відрізняється від очної форми навчання.

Звертаюсь до батьків з проханням від всієї педагогічної спільноти: у ситуації, що складається, допомогти у цьому процесі. Бо тільки батьки можуть сьогодні проконтролювати безпосередню участь своїх дітей у дистанційних сесіях. Тут важливо не те, щоб разом з дитиною сісти і вчити уроки, як це в початковій школі відбувається. Якщо ми кажемо про середню і старшу школу, то принаймні проконтролювати сам процес, щоб дитина сіла за стіл, відкрила підручник, зошит і відпрацьовувала матеріал, а не просто поставити галочку, що вона прослухала курс по телевізору чи онлайн-урок, який проводить вчитель школи.

Leave a Reply