НАЙТЕПЛІШЕ, НАЙМИЛІШЕ СЛОВО – МАМА

Найщиріші вітання з Міжнародним жіночим днем , Днем Матері й найкращі побажання тобі, моя рідна мамо!
ДИВНО, але я пишу тобі листа, хоча зазвичай спілкуюсь телефоном. Чому? Можливо, стала більш дорослою? Та все ж , мабуть, бажаю посповідатися. Сьогодні, коли сотні кілометрів лежать між нами, а зустрічі трапляються так рідко, я відчуваю, що туга й біль за рідною домівкою полонили мою душу. Пам’ятаю все… З особливим щемом згадую твої життєві уроки…

Коли тяжко захворіла наша бабуся, ти часто підходила до її ліжка, ставала на коліна й цілувала бабусині руки. Я зовсім тоді не розуміла твоїх вчинків. І тільки тепер дійшло: вдячне, дбайливе, турботливе ставлення до матері – це веління твоєї душі, совісті. Матусенько, ти виконувала Божу заповідь: « Шануй батька свого і матір свою». А основне – це був урок для нас із сестрою. Любіть, поважайте, бережіть своїх рідних.
Прости мене! Моя любов до тебе велика й віддана, але незрівнянна із твоєю. Особисті проблеми, справи цілком заповнювали голову й серце. Мені тоді здавалося, що нічого у світі немає більш важливого, ніж оволодіння комп’ютером, уроки, додаткові заняття, телефонні розмови з друзями тощо.

Поруч із Балтою, вдовж річки Кодими, розкинулось мальовниче село Бендзарі. Працелюбні люди проживають на його теренах, одружуються, народжують дітей, будують власні оселі.

Ось так в 1986 році, в самому розквіті весни, в теплу травневу днину побрались Валерій та Світлана Рябушенки. Обоє мріяли про щасливу сім’ю, просторий світлий будинок і гамірливих діток. А Бог і не забарився з щедрими дарунками. У молодого подружжя одна за одною народилось трійко донечок- Алла, Альона і Анна. Дівчатка бавили одна одну, грались, забавлялись. Альона, повертаючись з дитячого садочка, завжди намагалась повторювати дії своїх вихователів, а коли пішла до школи, то вдома її учнями ставали ляльки, сестрички, а інколи й батьки. Татова сестра, Світлана Сергіївна Рябушенко, вчителька початкових класів Бендзарівської ЗОШ, буваючи в будинку брата, тішилась таким захопленням племінниці Альони й пророкувала їй щасливе педагогічне майбутнє. І не помилилась.

Закінчивши 9 класів рідної школи, Альона в 2003 році подала документи до Балтського педучилища. Блискуче здавши екзамени, була зарахована студенткою. Про майбутню професію знала не з розповідей . Дуже любила свою першу вчительку Зінаїду Олексіївну Лазаренко, дома день у день повторювала її уроки та уважно слухала розповіді рідної тітоньки Світлани про працю вчителя.

Після закінчення педучилища в 2007 році, одержала направлення до Пасицелівської ЗОШ, де розпочала свою трудову діяльність учителем 2 класу. Робота з дітьми забирала весь час. Стомлена, але щаслива поверталась додому. Відпочивати було ніколи, адже на наступний день необхідно знову готувати цікавинки, перевіряти зошити, відшукувати цікаві задачі та їх розв’язки, виготовляти роздатковий матеріал, готувати презентації до уроків…

З усім цим легко справлялась. Лише важко було діставатись до Пасицел, а тому шукала шляхів до міських шкіл. В 2010 –му переводом була призначена учителем початкових класів в НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О.Гончара-ліцей». Спочатку, правда, працювала вихователем групи продовженого дня та суміщала обов’язки інженера з охорони праці. До дорученої справи ставилась з особливою відповідальністю.

Альона щаслива і в особистому житті. Створила міцну сім’ю з молодим красенем Дімою Березовським, вже мають двійко прекрасних діток: семикласника Кирилка та другокласницю Софійку.

В 2018-2019 навчальному році у школі провели розподіл на паралелі 3-х класів і новоутворений 3-Г доручили Альоні Валеріївні Березовській. І вона, як кажуть, з головою поринула в роботу. Потрібно було об’єднати діток, створити з них єдиний монолітний колектив. І це їй дуже швидко вдалося. Клас Альони Валеріївни бере участь в усіх позакласних заходах, в більшості випадків стає переможцем.

В 2019-2020 навчальному році Альона Валеріївна подала заявку на участь в конкурсі «Учитель року -2020» . В зональному турі вона успішно обійшла сімох учасників – представників Подільського, Кодимського та Балтського районів – і отримала перше призове місце в номінації «Початкова школа». Блискуче захистила проєкт «Зберігання тепла в оселі», безперешкодно пройшла тестування та цікаво провела урок в 3 класі НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія». За перемогу в конкурсі одержала Диплом за І місце у ІІ зональному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» в номінації «Початкова освіта» та грошову винагороду.
Перемога в зональному конкурсі зобов’язала Альону Валеріївну до участі в регіональному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».

Тож не встигла вона відпочити на лаврах переможниці, як довелось розпочати підготовку до нього. Адже в обласному турі необхідно було пройти фахове тестування, виконати практичну роботу «Розв’язування педситуацій» та захистити проєкт «Допомога тваринам узимку». На всіх етапах вчителька показала високі результати. За жеребкуванням Альона Валеріївна проводила урок української мови «Змінювання іменників за відмінками» у 3-Д класі Одеської школи №27. В класі було 30 учнів. Але це не залякало молодого педагога, члени оцінювальної комісії (9 членів) виставили їй високий бал – 58 із 60.

До Балти Альона Валеріївна повернулась з Грамотою учасника конкурсу та Дипломом ІІ ступеня ІІ (регіонального туру) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» з номінації «Початкова освіта» за підписом Голови Департаменту освіти і науки ОДА Олександра Люнчака. Урочистий момент нагородження проводила ректор ОАНО Любов Кирилівна Задорожна. Свято було проведено в гімназії №4 м.Одеси.

Педагогічний колектив НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О.Гончара-ліцей» радіє перемозі колеги, ми її щиро привітали. Бажаємо не зупинятись на досягнутому, творчості, креативності, успіхів на педагогічній ниві. Віримо, що перемога А.В. Березовської – це ще один бонус у скарбничку перемог нашої об’єднаної громади. Тішимось з того, що при врученні нагороди звучали похвальні слова на адресу Балти. Гордимося, що саме в нашому колективі виросла молода колега-переможниця обласного конкурсу. Це підтвердження того, що колектив, керований директором Н.В.Коптєвою, її заступниками Л.Ф. Гандрабурою, В.М. Златовою, І.В.Струтинською, М.А.Левчук йде вірним шляхом у вирішенні питань освіти.

Надія ГАЛЬЧИНСЬКА, учитель НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О.Гончара-ліцей».

Leave a Reply