Наталія ЧОРНА: «Це неймовірно мотивує розвиватись»

Рак не має географії, саме тому лікарі з усього світу намагаються ділитися досвідом боротьби з цією небезпечною хворобою. Адже медичні працівники, знайомі з сучасними світовими методиками, можуть застосовувати найбільш ефективні методи лікування.

Серед молодих та перспективних практикуючих онкологів Національного Інституту Раку є й наша землячка Наталія Чорна, яка нещодавно виграла грант Фонду досліджень раку Лінн Сейдж (США) на участь в 21-му щорічному міжнародному симпозіумі з раку молочної залози.
Цей медичний освітній захід відбувся в жовтні у рамках Міжнародної програми медичної ініціативи міст-побратимів Чикаґо (всього – 29 міст у різних країнах світу, в Україні – це Київ – ред.). Учасники симпозіуму – близько 700 міжнародних медичних фахівців – протягом 3,5 днів знайомились з найновішими сучасними клінічними та науковими досягненнями США в галузі дослідження раку молочної залози.

«Це неймовірно мотивує розвиватись все далі й далі», – поділилась Наталія враженнями на своїй сторінці у Фейсбуці.

Зазначимо, що це одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок в Україні. За даними Інституту Раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертаються запізно: при першому огляді у чверті жінок виявляють метастази. Але на початковій стадії рак грудей виліковується у близько 95% жінок. Про це йдеться в офіційній інформації МОЗ.
Окрім професійних знань, володіння англійською мовою, участь у міжнародних семінарах, інших освітніх заходах потребує чималих фінансових витрат. Тому саме перемоги у міжнародних грантових конкурсах дають можливість нашим лікарям навчатись у світових експертів. Це шанс, яким постійно користується клінічний онколог Наталія Чорна, аби робити свій внесок у вдосконалення системи охорони здоров’я та, головне, – рятувати людські життя. Вона разом зі своїми колегами з Національного Інституту Раку активно підтримує зв’язки зі світовою медичною спільнотою у сфері онкології. Зокрема, минулого року теж отримала грант (“travel award”) і разом з іншими лікарями відділення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії представляла Україну на 90-й щорічній зустрічі японської Асоціації по боротьбі з раком шлунку в місті Йокогамі, зробивши усну доповідь про дослідження щодо застосування неоад’ювантної хіміотерапії.

Хочеться побажати Наталії успіхів у такій важливій для всього людства сфері діяльності. Вона є гідним продовжувачем сімейної династії балтських лікарів – Тетяни і Станіслава Чорних.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply