Наш газовий експеримент

Вплив ринку газу на життя його споживачів став відчутним одразу, і особливо – з настанням опалювального сезону, коли звільнені ціни постачальників «полетіли» вгору. Адже кожна «незайва» гривня у тарифі, помножена на енну кількість спожитого блакитного палива, б’є по нашій кишені.

Але, як ми вже не раз повідомляли, кожен споживач (на те й ринок!) може сам обирати собі постачальника. Тому й вирішили пройти цей процес на власній практиці. Серед постачальників, які пропонували у грудні менший тариф від запропонованого «Одесагазом» , обрали «Нафтогаз» та «ТАС Енергія Країни».

«Нафтогаз» «підкупив» фіксованою ціною за тарифом «Річний», який діє протягом року і дає можливість розраховуватись рівними витратами у розмірі 1/12 середньорічного споживання щомісяця (6,45 грн/м3 у грудні 2020 року). Це важливо для споживачів, які мають невеликі доходи і планування витрат для них важливе. Також постачальник пропонує послуги за тарифом «Місячний», який змінюється щомісячно (наприклад, з 6,33 грн. у грудні 2020 р. до 7,22 грн./м3 в січні 2021 р.). Подати заяву на приєднання до «Нафтогазу» можна швидко, але тільки онлайн – на сайті компанії або через «Приват24». З приводу непорозумінь можна спілкуватися з представником компанії у Фейсбуці.

Весь шлях приєднання справді виявився простим, але довгим – понад 3 тижні. Затримку чи відхилення заяви можуть викликати, скажімо, відсутність на ній підписів співвласників, або відсутність певного з документів. Як тільки вас приєднано до нового постачальника, можете створювати особистий кабінет за даними, які «Нафтогаз» надсилає на вашу електронну адресу.

«ТАС Енергія Країни» сподобалась пропозицією фіксованого тарифу, який діє на момент приєднання до постачальника по 30 квітня 2021 року (далі діятиме літній тариф без повторного переукладання угоди) та оплатою за незмінною ціною щомісячно за фактично спожитий газ. Це те, чого не пропонують інші постачальники.

Подати заяву на приєднання також можна на сайті компанії. Крім того, для мешканців Балтщини є ще одна зручність від ТОВ «ТАС Енергія Країни»: вони можуть звернутися до представника компанії за адресою: м.Балта, вул. Любомирська, 212 (в будинку старого «Транзиту») та протягом кількох хвилин змінити постачальника. Для цього потрібно мати при собі лише документ на право власності та рахунок на розподіл чи транспортування газу, дані по телефону з 9 до 17 год.

За словами представниці компанії Наталії Москальцової, після підключення, компанія у соцмережах телеграм або у вайбері створює особистий кабінет, де ведеться листування та надходитимуть рахунки з можливістю подальшої проплати з цього кабінету.
Слід зазначити, що, змінивши постачальника газу, ви залишаєтесь клієнтом регіональної компанії, яка відповідає за його розподіл (АТ«Одесагаз») і сплачуєте за послугу згідно з нормою споживання за попередній газовий рік за діючим тарифом (з 01.07.2020р. 0.948 грн/м3).

Не будемо роздавати коментарі з приводу підвищення тарифів. Гадаємо, вони збігаються з думками таких самих споживачів, як і ми. Але впевнені, що навіть за таких умов варто скористатись правом вибору.

Редакція «ВІ».

Leave a Reply