На меморіалі воїнам, загиблим в Афганістані, буде встановлено пам’ятні знаки – прикордонні стовпи

На засіданні виконкому повторно розглянуто питання про надання згоди на встановлення пам’ятних знаків – прикордонних стовпів колишнього СРСР та Афганістану – на меморіалі загиблим воїнам-афганцям (вул. Ломоносова в місті Балта). Доповідав начальник відділу ЖКГ міської ради Василь Стрілець. За його словами, ініціатор – громадська організація «Балтська районна спілка ветеранів, інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – погодилась прибрати з ескізного проекту пізнавальні знаки, які суперечать законодавству України щодо декомунізації. Більшістю голосів виконком надав погодження на розміщення на меморіалі прикордонних стовпів. Проти проголосувало двоє членів виконкому, утрималось – шестеро, серед них перший заступник міського голови Едуард Рабінович,який вів засідання.
На прохання редакції свою ініціативу прокоментували представники районної спілки ветеранів Афганістану Ігор Сидоренко (керівник) та Олександр Бондарчук.
– Задум цей давній і не має за собою нічого політичного. Для нас це дуже важливо: в організації є чимало колишніх прикордонників, – сказав Ігор Сидоренко.
– Це наш святий обов’язок заради хлопців, які віддали своє життя, та перед ветеранами. Ідею подали вже давно. Рішенням правління організації це питання було винесено на обговорення, всі підтримали. Було б добре, якби встигли встановити пам’ятні знаки до 28 травня, коли відзначатимемо День прикордонника, – підтримав свого побратима Олександр Бондарчук.

Leave a Reply