На перехресті думок

Робота – онлайн, навчання – онлайн: карантин за короткий період часу вніс зміни у наші звички та обов’язки. Особливо дісталося батькам, діти яких навчаються у молодших та середніх класах. Адже довелося відчути себе одночасно і в ролі вчителя, і в ролі учня.

Надія Гальчинська:
— Дистанційне навчання в нашій школі- ліцеї № 1 ім.О.Гончара було чудово організоване завдяки директору закладу Надії Валентинівні Коптєвій та її заступниці з навчально- виховної роботи Ларисі Федорівні Гандрабурі. У перший же тиждень карантину вони протестували всі доступні онлайн-інструменти для організації дистанційного навчання та порекомендували нам «Padlet» – простий у використанні й зручний як для вчителів, так і для батьків та учнів. Отже, організація дистанційного навчання у школі – це їхня заслуга: вони кожному з нас скрупульозно, терпляче пояснювали, як користуватися новим сервісом.

На цій платформі можна працювати з телефону і з комп’ютера. І майже одразу почали користуватися сервісом, повідомили про нього учням, батькам, він став спільним для всієї школи. Тут можна розміщувати матеріали за темою у групах (класах), виставляти відео, іншу інформацію. Це зручно, адже учні можуть у будь-який зручний час все передивитися, виконати завдання і тут же виставити зроблене. А вчитель все це може прокоментувати і оцінити кожного. Учні при цьому можуть працювати як усім класом, так і в групах. І вчителеві зручно: не треба збирати зошитів.

Дуже гарна ідея проводити онлайн-уроки. Ми також використовували їх у своїй роботі, адже мали змогу виставляти посилання на ютюб-канал. Для перевірки знань ми використовували не тільки свої тести, а й завдяки можливостям «Padlet» – онлайн-тести, які виставлялися Міністерством освіти та обласним департаментом.

Дистанційне навчання багато що дало всім нам. Головне, що навіть в умовах карантину ми не втрачаємо зв’язок зі своїми учнями. Ми мали тісний зв’язок з багатьма дітьми. Однак, на жаль, не з усіма: наші учні з сіл не всі були задіяні у цьому, бо не мають технічної можливості. Тому ми використовували звичайний телефонний зв’язок.

Навчальний рік завершився, ми подолали всі труднощі, і так скучили за своїми учнями, за живим спілкуванням з ними. Цього ніякий, навіть найзручніший та найкорисніший онлайн-сервіс не замінить.

 

Leave a Reply