На перехресті думок

Лариса С.: «СВОГО часу я перехворіла на прикореневу пневмонію. Лікарі ніяк не могли виявити причину. Лише згодом зрозуміли, що захворювання викликане амброзією – карантинним бур’яном. Відтоді я ретельно знищую його у себе на городі та навколо будинку. Але далеко не всі люди це роблять, хоч міська рада й закликає боротися з підступною рослиною, тому й чимало дорослих та дітей страждають на алергію.

Недавно їхала з дітьми автівкою до Подільська. В салоні спекотно, тож довелося відкрити вікно. Та раптом стала задихатися, кашляти, сльози почали текти з очей. Зупинилися, я вийшла з машини, думала, на свіжому повітрі буде легше дихати. Нічого подібного! І тут ми побачили причину різкого погіршення стану мого здоров’я: обабіч чудової дороги росте півтораметрової висоти розкішна амброзія. Причому росте вона від самої Балти аж до Подільська! Чому ж дорожня служба чи хтось інший відповідальний за утримання узбіч шляхів не знищують цю шкідливу рослину? Незабаром дозріле насіння рознесеться вітром на сотні кілометрів. Страшно уявити, скільком людям воно зашкодить.

Їздила до рідні на Вінниччину – там такого нема, всі узбіччя доріг дбайливо викошені. Вразило мене своєю охайністю, впорядкованістю і рослинністю місто Тростянець. Особливо краса набережної біля ставка. Мабуть, там працює талановитий дизайнер. Очей не відвести від дерев з зеленим, червоним, жовтим листям. Хочеться, щоб і наші дизайнери перейняли цей чудовий досвід!».

 

Leave a Reply