На півночі області буде створено центр профтехосвіти

До його складу окремими відділеннями увійдуть Балтське та Кодимське училища. Таке рішення прийнято під час зустрічей заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Колебошина з колективами закладів.
Зустріч, у якій також взяли участь радник голови ОДА Тетяна Лазарєва, міський голова Сергій Мазур, голови Балтської районної ради та райдержадміністрації Олексій Пантілєєв і Роман Кацмаза, голова Савранської РДА Віталій Свічинський та директор Савранського ПТАУ Ярослава Жирун, показала, що балтяни не тільки вміють домовлятися, а й поступатись заради перспектив розвитку (у даному випадку – професійно-технічної освіти на півночі Одещини).
Колектив Балтського профтехучилища був готовий до розмови, тим більше, що ідея про об’єднання вперше прозвучала саме в Балті.
Директор училища Анатолій Рибіцький ще до початку зібрання прокоментував подію:
– Однозначно такої форми об’єднання в Україні ще немає. Ми маємо стати першою ластівкою. Сьогодні ми проводимо загальні збори колективу, вислухаємо позицію обласного керівництва і визначимо подальшу долю свого закладу. І не важливо, де буде центр, бо маємо вижити заради розвитку. Ми вже обговорювали це питання на педраді. Я пояснив своїм колегам, що окремо ми не виживемо, треба об’єднуватися. Тільки так у нас буде можливість зменшити видатки на утримання не за рахунок скорочення штату, а через застосування енергоощадних заходів. Все, що стосується енергозбереження, йде першим напрямком розвитку, другим – оновлення матеріально-технічної бази. І, звісно, серед головних пріоритетів – підвищення якості освіти через новітні засоби навчання, бо на старенькій техніці хіба що ази професії можна освоїти. А робота на підприємствах сьогодні потребує задоволення сучасних вимог.
Сергій Колебошин повідомив, що ідею створення центру (кластера) профтехосвіти на півночі області підтримало Міністерство науки і освіти України. Це – пілотний проект, спрямований на реформування і розвиток профтехосвіти, стан якої, за визначенням обласного чиновника, є критичним.
– Два тижні тому в Одеській області була Міністр освіти Лілія Гриневич. Вона з ентузіазмом поставилась до ідеї об’єднання заради розвитку. Тому в міністерстві вам буде зелене світло. Все інше залежатиме тільки від вас. Якщо говорити про аспект розвитку, то такий кластер – це потужна можливість розвиватися гармонійно, аби кожне відділення розвивало саме той напрямок професійної освіти, який є в районах, – сказав, зокрема, він і додав: – Центр буде в Саврані, але Балтське та Кодимське училища стануть не філіями, а відділеннями, які зможуть вести свою фінансово-господарську діяльність. Все це буде передбачено у статуті. Тим самим ми закладемо гарантії, що кожне відділення буде самостійним у вирішенні питань локального розвитку.
Міський голова Сергій Мазур також говорив про свою підтримку такого об’єднання на рівні співфінансування (з обласною радою) витрат на енергоносії. Він заявив, що такий унікальний шанс об’єднатися зі збереженням автономії кожного закладу дається лише один раз та заінтригував присутніх анонсуванням нових ідей стосовно реформування освітньої галузі на Балтщині.
Якщо не розпочати процес реформування професійно-технічної освіти знизу, то завтра можна буде опинитися на узбіччі. Це підкреслив голова районної ради Олексій Пантілєєв. Очільник райдержадміністрації Роман Кацмаза, як і інші учасники зустрічі, підтримав об’єднання заради розвитку.
А колектив Балтського ПТАУ одностайним голосуванням поставив остаточну крапку у визначенні реформування та розвитку професійно-технічної освіти на півночі області.
Наш кор.

Leave a Reply