Незважаючи на складний 2019-й бюджетний рік, реформа освіти триватиме

Вже звичні до реформ, які часто до кінця не реалізуються через брак коштів, під час спілкування з Міністром освіти та науки освітяни висловлювали зрозумілу стурбованість.

Зокрема, директор школи з міста Южного розповіла, що всі класи закладу забезпечені партами та комп‘ютерами, отримали вже й частину дидактичних матеріалів. ” Але це тільки перший клас, наступного року у реформу прийде другий. Однак нема жодної інформації про те, чи будуть інвестиції далі , – сказала вона.
Коментуючи звернення, Лілія Гриневич повідомила, що наразі триває процес формування бюджету на 2019 рік. Вона назвала його складним через пік погашення зовнішніх боргів України:

– Цього року ми віддаємо великі суми на погашення наших зовнішніх боргів, які не ми брали. Ці гроші були позичені ще до 2014 року. Але шкільна реформа – пріоритет уряду, і ми будемо наполягати на закладенні такої ж інвестиції на 2-й клас.

Нагадаємо, що на обладнання початкової школи у 2018 році Уряд виділив майже 1 млрд гривень. 40% цих грошей спрямовується на закупівлю дидактичних матеріалів, ще 40% – на закупівлю сучасних меблів, а 20% йде на придбання комп’ютерного обладнання. Субвенція надана місцевим органам самоврядування на засадах співфінансування: 70/30 – для шкіл в містах обласного значення; 90/10 – для шкіл в районах та ОТГ; 95/5 – для шкіл в гірській місцевості та на лінії зіткнення (інформація з сайту МОН).

Leave a Reply