НЕХАЙ СЬОГОДНІ Й ПОВСЯКЧАС КВІТНЕ ГЕРБІНЕ ПРЕКРАСНЕ!

На всьому білому світі одним — єдиним було і залишається
родинне домашнє вогнище, сім’я.

В щасливі і в тяжкі години-
Куди б нам не стелився шлях,-
Не гасне вогнище родинне,
В людських запалене серцях.

Тому в День іменин села вулицями мальовничого Гербіного пройшла естафета родинного вогнища, як символ життя, аби його іскорка завжди горіла в кожному віконечку сільських осель.Завершилася вона в будинку культури.Школярі Наташа Халаїм та Коля Прищепко урочисто принесли вогник на сцену. Сюди запросили жінок- берегинь сімейного вогнища різного віку: 91- річну Фросину Григорівну Ткачук, 80- річну Анастасію Матвіївну Мазанюк, 60-річну Марію Парфенівну Білоброву, 50-річну Валентину Павлівну Горбатюк, 30- річну Тетяну Миколаївну Долінську, 20- річну Ольгу Боцуляк. Вони передавали вогник з рук в руки, з літ в літа — в майбутнє, надії села, майбутнім берегиням. Дворічна Даша Бурлака у матусі на руках отримала вогник і поклала біля ікони Божої Матері.Це, мабуть, не залишило байдужим нікого.Із зали до самого Бога летіло прохання:
“ Господи, зроби так, щоб у нашому селі- в кожному вікні, навіть в тому, де з тих чи інших причин колись згас вогонь, щоб він загорівся знову, йшов від матері до дитини”.

– Живи, моє село, на радість дітям і онукам, щоб смутку тут ніколи не було.Живи, живи, моє село!- лунають слова ведучих, а за ними- пісня “ Хата моя, біла хата”.

Багато сільчан завітало на свято, чимало гостей.Серед них — голова районної ради Олексій Пантілєєв, голова райдержадміністрації Роман Кацмаза, керівник апарату районної ради Лариса Усатенко, куратор сільради Андрій Полторак, очільники інших сіл.

Всім цікаво послухати розповідь ведучих Валентини Боцуляк і Наталі Мельник про історію наймилішого краю, відомого хлібом- сіллю, талановитими, працьовитими людьми, які свого часу приносили славу й нагороди рідному селу. Жителі Гербіного пишаються своїм знаменитим земляком — співаком Прокопом Михайловичем Підгородинським, який народився саме тут 1 березня 1796 року.Він був інспектором всіх полкових хорів гвардійської піхоти.50 років прослужив правим кліросом у капелі, у її складі неодноразово їздив за кордон.За заслуги нагороджений орденом святого Станіслава ІІІ ступеню.Був знайомий з Шевченком, Гоголем, Жуковським.

Не можна без хвилювання слухати про теперішній час, що випав на долю України.Аби землякам сьогодні спокійно жити й трудитися, навіть відзначати День села, тримають мужньо оборону, оберігають кордони країни в Українській Армії хлопці з Гербіного.Це — Ігор Кірінков та Анатолій Кубай, Василь Дідурик та Ігор Прищепко.Днями держава гідно оцінила заслуги моряка – прикордонника Василя Миколайовича Дідурика. Його нагороджено медаллю за 10 років сумлінної служби.

В селі діти змалечку знають, що “як хочеш гарно жити- не відлежуйсь на печі.Сій пшеницю, просо, жито — будеш їсти калачі”. Тому хлопці- школярі, майбутні годувальники , прийнявши, як естафету хліборобську з рук досвідченого фермера Віктора Сеняка коровай, добре розуміли слова декламованого ними вірша:
Вклоняюсь низько праці хлібороба
За урожай, за хліб оцей святий…

Чи знаєш ти, чим пахне хліб,
Коли весною кілька діб
Гуркоче трактор за рікою?
Хліб пахне працею людською,
Коли жнивують у степах
Наші батьки в гарячу пору…
Він пахне щастям хлібозбору!

З цими хвилюючими словами Сергій Словик, Владислав Бурлака, Денис Бараболя, Артем Ткачук передають коровай один одному, потім – найменшому, Альоші Ніколенку.В їхньому супроводі Альоша несе коровай до ікони Божої Матері і, вклонившись, кладе його на стіл.

Ведучі дякують сільгоспвиробникам села за працю, за підтримку, спонсорську допомогу під час проведення різних заходів. І вже запрошують на сцену Михайла Андрійовича та Ніну Григорівну Дідуриків.Ніби вчора так п’янко цвіли сади і зманливо співали в них солов’ї .Наче вчора зійшлися дві долі, а вже пішов 65- й рік.Літа цвіли не просто буйним цвітом, а проростали у праці. Механізатор Михайло Андрійович Дідурик вирощував високі врожаї зернових культур і цукрових буряків, за що відзначений державними нагородами.Мати трьох дітей Ніна Григорівна встигала ще й на колгоспних ланах з сапою працювати.У повсякденних клопотах і турботах й не помітили, як виросли діти, за ними — онуки.Вже й правнуків Бог дав.Всі вони зібралися у святковій залі, щоб помилуватися цією щасливою парою, яка знову стала на рушничок,простелений онуками, разом з односельцями щиро привітати й порадіти за неї.

Гербіне гарне будь-якої пори року, а особливо навесні та восени, коли природа тішить зір різними барвами.Але найбільшою його окрасою є люди,які не тільки дбають про добробут, а й беруть активну участь в громадських роботах, допомагають організовувати і на хорошому рівні проводити масові заходи.Ведучі назвали імена таких активістів .Серед них – Наталя та Володимир Мельники, Сергій Кушніренко, Сергій Бурлака. Це вони прогортають, посипають взимку дороги, щоб автобус та інший транспорт міг проїхати. Вони заслужили вдячності сільчан і подарунків у День села, які з задоволенням вручила сільський голова Галина Дідурик.

Великим благом для села є водогін.Вже не один рік подають воду до водонапірних башт Микола Сьомкін і Андрій Краєв.Як не подякувати їм за воду та не побажати здоров’я й щастя?!

Не проживе село й без свого музиканта, талановитої, незамінної людини на всіх заходах, справжнього самородка Петра Кубая.

Активну участь в житті громади бере Сергій Халаїм.Він щойно відзначив свій 35-й день народження.Все село привітало його з ювілеєм. Галина Дідурик вручила подарунок, а дружина, учасниця художньої самодіяльності Валентина Халаїм виконала для чоловіка пісню.Це було так зворушливо!

Не з порожніми руками приїхали на свято гості.Олексій Пантілєєв вручив ветеранові праці, відомій на весь район Галині Дончук медаль “За заслуги перед Балтщиною”, а голові ветеранської організації Наталії Кубай — Подяку.Роман Кацмаза вручив Почесну грамоту завідувачці ФАПу Світлані Кубай.

Родзинкою свята був конкурс страв традиційної української кухні. Свої витвори кулінарного і кондитерського мистецтва представили мешканки села Ольга Бурлака, Ольга Кушніренко, Валентина Горбатюк, Тетяна Долінська, Наталя Мельник,Наталя Боцуляк, Станіслава Вербіцька,Валентина Боцуляк, Любов Рябчук,Наталя Кубай, Валентина Халаїм, Лариса Березянська, Галина Кіфоренко, Валентина Безкишка, Олена Дончук та інші.А заварила всю цю “кашу”, організувала жінок Таїса Холоневська, виявивши неабиякі організаторські здібності.Все село смакувало їхні страви.

Ніна Атаманюк з Миколою Дідуриком пригощали всіх ще й апетитною юшкою з риби.

А Валентина Безкишка підготувала сценарій проведення Дня села, згуртувала навколо себе дітей різного віку, які співали,танцювали, розповідали гуморески, — Віку Сеняк, Віту Марфелу, Софію Халаїм,Наташу Халаїм, Таню Курило, Валерію Осієвську, Машу Тягонян, Настю Бобик, Діану Бобик, Юлю Якубович, Свєту Прищепко, Юлю Тягонян, Надю Прищепко. Гарну концертну програму підготувала з учасниками художньої самодіяльності Таїсою Холоневською, Ніною Атаманюк, Наталею Боцуляк, Валентиною Халаїм, Наталею Кубай, Станіславою Вербіцькою, Володимиром Кубаєм та Петром Кубаєм.Урочистості всім сподобались.Свято вдалося на славу.

Його проведенню сприяли спонсори: підприємці Л.Холоневський,В.Сеняк,В.Дончук, М.Росінський, П.Третяк, Г.Горбатюк, С.Словик, Ю.Бодашко, одноосібники В.Мельник, В.Боцуляк, Б.Супрун, Б.Онуфрієнко, М.Скрипник, О.Ліщишин.

  • Тетяна АЛЕКСЄЄВА.
  • Leave a Reply