Не реформувати медицину неможливо – Президент

У селищі Окни Одеської області офіційно запустили проект телемедицини. В урочистому відкритті нового відділення на базі районної лікарні взяв участь Президент України Петро Порошенко. Глава держави підписав Закони «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», а також висловив задоволення тим, що проект починається з Одещини.
«Сільській медицині в Україні – бути. Надзвичайно приємно, що 2017 рік для вашого району закінчується такою важливою подією, як відкриття відділення невідкладної допомоги, ключова позиція – із кабінетом телемедичного консультування та діагностики. Не можна посадити професора в кожне село, але можна запровадити унікальні технології ХХІ століття – провести Інтернет, видати планшет, зробити програму, забезпечити доступ до найкращого фахівця, забезпечити унікальне діагностичне обладнання. Зняти кардіограму може медсестра, а прочитає її вже лікар – професор чи доцент, який миттєво поставить діагноз», – наголосив Петро Порошенко.
Нагадаємо, розвиток сільської медицини – один із пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.
«Ще півроку тому в Окнянському районі не було навіть нормального Інтернету. Сьогодні саме тут офіційно запустили проект телемедицини. Для України це – перший реальний досвід впровадження реформи сільської медицини. Найближчим часом проект буде поширено на решту районів Одеської області», – підкреслив голова облдержадміністрації Максим Степанов.
Лікарям передали 30 мобільно-діагностувальних комплексів, автомобілі швидкої допомоги з необхідним обладнанням, а також ультразвукову і рентгенологічну системи.
Як повідомлялося раніше, Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» передбачає укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги; розвиток матеріально-технічної бази для медичного обслуговування; впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування, зокрема, з використанням телемедицини для здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини.
Також передбачено низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки та залучення кваліфікованих медичних працівників, зокрема , шляхом забезпечення їх житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації, створенням сприятливих умов праці.
Слід зазначити, що Президент під час перебування в Окнах не тільки ознайомився з роботою нового відділення, а й поспілкувався за допомогою обладнання телемедицини з черговими лікарями відділень в інших районах, в тому числі з головним лікарем філії реперфузійного центру обласної клінічної лікарні на базі Балтської ЦРЛ.

  • За матеріалами ОДА•
  • Leave a Reply