НОВИНИ ГРОМАДИ КОРОТКИМ РЯДКОМ

Міський голова Сергій Мазур провів робочу нараду з питань інвентаризації землі та збільшення дохідної частини бюджету. На зустрічі були присутні фахівці земельної, податкової, економічної сфер життєдіяльності громади.

Окреслено основні стратегічні завдання та шляхи вирішення проблемних питань.

З ініціативи Балтського міського голови Сергія Мазура обласна рада виділила кошти на продуктові кошики для ветеранів. У селі Гольма проживає єдиний ветеран Другої світової війни – Володимир Йосипович Люшнівський, до якого і завітали представники управлінської команди села й громадських організацій і вручили продуктовий набір. Наш обов’язок – шанувати ветеранів та пам’ятати про них.

У кабінеті–музеї літератури рідного краю міської школи–ліцею №1 ім.О.Гончара (вчителька О.А.Бардіян) для учнів 8-9 класів проведено цікавий масовий захід з нагоди 79-річчя поета-земляка Володимира Куликівського. Спогадами поділилися місцеві поети Михайло Гершкович, Олексій Мельник, журналіст Ліана Швецова, директор історичного музею Петро Ткач. Школярі прочитали близько двадцяти віршів В.Куликівського.

Вчора на меморіалі Слави відбувся мітинг, присвячений дню Партизанської Слави з участю міського голови Сергія Мазура, голови районної ради Олексія Пантілєєва, в.о. голови РДА Ярослава Дідуха. В історичному музеї його керівник Петро Ткач провів з цієї нагоди тематичний захід.

Чотири роки тому було облаштовано дитячий майданчик у мікрорайоні хутрової фабрики по вул. Терешкової. Сьогодні там одні руїни й бруд. Міська рада закупила елементи для оновлення майданчика.Та чи варто це робити при такому ставленні до майна громади?

Протягом дев’яти місяців поточного року через недбале ставлення балтян згоріло дванадцять(!) контейнерів для сміття. Тринадцятий новенький біля нового «Транзиту» простояв лише два дні й згорів, бо хтось кинув недопалок.

Є в Балті люди, котрі на міському сміттєзвалищі шукають скарби. Для полегшення цієї роботи трохи більше тижня тому вони його …підпалили. Сморід від диму отруював місто. Техніка «Балтакомунсервісу» і МНСників чотири дні не могла впоратися з пожежею. Довелося укладати договір на транспортування з одеського підприємства «Клінфорт» важкого трактора «Т-130». За гроші громади, звичайно, які можна було спрямувати на благоустрій сіл і міста…
Оновлено покриття пішохідних доріжок по вулиці Шевченка, а дорогу та тротуари по вулиці 30 років Перемоги вище перехрестя від Меморіалу Слави поруч із пожежною частиною – заасфальтовано з використанням нової європейської технології.

НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія» – приклад сучасної школи. Щороку в навчальному закладі вдосконалюються умови для навчально-виховного процесу, облаштовуються кабінети, оновлюється обладнання, вирішуються кадрові питання.

За словами директора Лілії Доні, влітку, під час канікул, силами вчителів та техперсоналу були облаштовані нові класні кімнати – невеличкі приміщення трансформовані у більш просторі класи.

В межах програми розвитку освіти Балтської громади в школі повністю замінені старі вікна на нові, що позитивно вплине на підтримку теплового режиму закладу.

Міський голова Сергій Мазур, завітавши до школи №2-гімназії під час робочої поїздки по навчальних закладах громади, відзначив якісну роботу колективу , потужну матеріально-технічну базу: «Реформи тривають, ми готуємо автономію шкіл і підтримуємо ініціативи колективів щодо участі у нових проектах», – зазначив керівник громади.

Волонтери благодійної організації «Життя» 21 вересня відвідали Балтську ЦРЛ, де вручили багатофункціональні ліжка з електронним управлінням для лежачих хворих, інвалідні візки та ходунки. Присутні під час вручення цінних подарунків т.в.о.голови райдержадміністрації Ярослав Дідух та голова районної ради Олексій Пантілєєв висловили вдячність благодійній організації за дуже потрібну та вчасну допомогу лікарні.

Міська рада вклала кошти громади на ремонт кімнати в готелі «Бригантина» з метою, що газова дільниця відкриє там прийом абонентів. Але лише місяць балтяни раділи зручностям, бо нині, через фінансові труднощі, компанія «Одесагаз» відпустила всіх працівників дільниць області у відпустки: нічим платити зарплату.

Днями міська рада приймала делегацію з кількох районів Миколаївської області, яка приїздила вивчати досвід проведення децентралізації.

24 вересня, в будинку культури відбулося свято з нагоди 80-річного ювілею НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3-колегіум», яке завершилось екскурсією по школі, де в розпалі зовнішній ремонт приміщення (на знімку).

Нова модель діяльності Центру позашкільної творчості будується в Балтській громаді. Своє бачення розвитку позашкільної освіти висловили учасники робочої зустрічі, яка відбулася в міській раді. Основні напрямки роботи окреслив міський голова Сергій Мазур. Пропозиції щодо розширення діапазону діяльності гуртків Центру вніс заступник міського голови Валерій Желіховський. Проекти, які знаходяться в зоні уваги відділу освіти, прокоментував його начальник Петро Кулик.

Leave a Reply