► З нагоди Всесвітнього дня спонтанного прояву доброти поточний тиждень (13-24 лютого) проходить в Балтській громаді під гаслом «Тиждень добрих справ у Балтській МТГ-2023». Ініціатори ідеї працівники відділу культури міськради, закликаючи співгромадян до участі, у своєму зверненні, у Фейсбуці, зокрема, написали: «Добрі справи – шлях до Перемоги! Повномасштабна війна згуртувала українців. Що й казати – добро врятує світ! Сьогодні ми допомагаємо одне одному, армії, працюємо на благо нашої країни. Розраховуємо на підтримку людей, для яких безкорислива допомога, милосердя та чуйність – це важливі складові життя, адже воно дається на добрі справи». У чеклісті вони вказали чималий перелік добрих справ, зокрема, по напрямках підтримки Збройних Сил України. Серед них – волонтерство, донорство, організація збору коштів, виготовлення смаколиків та окопних свічок, участь у благодійних концертах, донати.
«Пам’ятайте — немає маленьких донатів! Робіть пожертви в ту сферу, що вам особисто відгукується найбільше. Це може бути зброя, техніка, допомога тваринам і притулкам, гуманітарна допомога, ремонт будівель, допомога дитбудинкам та будинкам для людей похилого віку, – йдеться у зверненні. Є й інші способи вияву доброти, зокрема, до своїх рідних, до тих, хто потребує допомоги тощо.
► Учасники освітнього процесу КЗ «Балтський педагогічний фаховий коледж» активно підтримали акцію чистого довкілля «Де працюємо й живемо, там порядок наведемо», оголошену адміністрацією закладу. «Дружно та злагоджено студенти, викладачі, працівники коледжу упорядковували клумби та прилеглу територію. Дякуємо Збройним Силам України за можливість навчатися і працювати!», – йдеться у повідомленні педколеджу в Фейсбуці.
► У День Єднання в «Гончаренко центрі» відбувся «Волонтерський сніданок», під час якого волонтери Балтщини поговорили про важливе, аби скоординувати свої дії, домовитись про співпрацю та взаємодію. До розмови через інтернет-зв’язок приєдналася й балтянка Лариса Натолочна, яка нині перебуває у Перуджі (Італія). Вона розповіла про волонтерську діяльність місцевої української діаспори. Як результат спілкування – вже наступного дня гуманітарний вантаж був направлений до «Гончаренко центру». Сніданок проходив у теплій, дружній, невимушеній атмосфері. Знайомилися, говорили про спільні проблеми. Волонтерка Катерина Маляр, яка разом з Миколою Котенком опікується військовими, порушила важливе питання забезпечення наших оборонців якісними медичними препаратами. На доказ продемонструвала дію турнікетів. Закликала купувати лише сертифіковану продукцію заради порятунку життя наших захисників. Підприємець та волонтер Анатолій Стременовський розповів, що з метою підтримки ЗСУ організував родинний благодійний фонд, який нині активно діє. Волонтерка Наталія Баценюк говорила про допомогу ВПО, яку вони отримують в тому числі від української діаспори. Так, нещодавно дві родини отримали адресну гуманітарну допомогу від балтянки, яка проживає в Італії.
«Зустріч видалася цікавою та результативною для кожного з учасників сніданку, – йдеться на сторінці центру в Фейсбуці. – А Катерину Маляр ми не відпустили з порожніми руками, передали деякі медичні засоби для воїнів».
► Спеціалісти служби у справах дітей Подільської районної військової адміністрації влаштували дитину першого року життя, яка перебувала в лікувальному закладі, до сім’ї патронатного вихователя Антоніни Лазаренко, що функціонує в с. Ясенове Друге Зеленогірської громади. Договір з патронатним вихователем підписано на 3 місяці, за необхідності можна продовжити строк перебування дитини в патронатній сім’ї не більш як до шести місяців.