НСЗУ формує команди експертів з числа практиків до участі в реформуванні медичної галузі

За підтримки проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» в Києві відбулася науково-практична конференція Національної служби здоров’я України (НСЗУ) «Лікар 2020: кращі практики», у якій взяли участь понад 150 фахівців у галузі охорони здоров’я з усієї України.

Під час заходу йшлося не тільки про кращі напрацювання з міжнародного досвіду реформування медичної галузі, а й про залучення лікарів-практиків до змін, що відбуваються в системі охорони здоров’я ,та про роль експертів НСЗУ з числа фахівців-практиків до участі у змінах, що триватимуть на первинній ланці і розпочинаються на вторинному рівні спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медицини у 2019–2020 рр.

За словами учасника конференції , начальника відділу охорони здоров’я міської ради Станіслава Чорного, під час заходу було сформовано команди позаштатних експертів НСЗУ з питань реформування медичної галузі. Його особисто, як фахівця, цікавить процес змін на вторинному рівні спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медицини, який пілотує з липня 2019 року. Тому під час конференції він працював саме у цьому напрямку.

– Ми працювали практично два дні з медичною документацією, вивчали. Цікавим був лабораторний блок, де ми разом зі спеціалістами з управління і лабораторної діагностики обговорювали практичні питання: якими мають бути розроблений протокол та рекомендації до порядку проведення гарантованих лабораторних досліджень, яке обладнання використовувати тощо. Сподіваюсь, що такі заходи триватимуть, і це допоможе в результаті реформування надавати якісну спеціалізовану медичну допомогу на вторинному рівні вже з 1 січня 2020 року згідно із затвердженим гарантованим переліком послуг, що оплачуватимуться державою, – розповів він. – Моє завдання – сприяти, аби Балтська центральна районна лікарня готувалася до реформи, не чекаючи 2020 року. Адже є можливість взяти участь у пілотному проекті й отримати додатковий бонус у вигляді оплати за надані послуги від НСЗУ.

  • Наш кор.

 

Leave a Reply