Окупанти закатували письменника і журналіста Євгена Баля

Сумну звістку повідомив сьогодні представник Національної спілки письменників України Павло Кущ: «Капітан 1 рангу, письменник і журналіст Євген Баль помер після триденного катування рашистськими орками».

Письменник, автор книг «Меридіани штурмана Барка», «Фарватер не відомий», «Хроніки пса Филимона» тощо мешкав у селищі Мелекіне поблизу Маріуполя. Офіцер віддав понад 30 років службі на підводних човнах Північного та Тихоокеанського флотів, не раз ходив в автономне плавання.

З 2014 року Євген Баль активно займався волонтерством, зокрема в Приазов’ї, часто зустрічався з морпіхами, прикордонниками та іншими захисниками України.

За період російсько-української війни він написав багато художніх творів та журналістських матеріалів про гібридну війну.

До помешкання письменника рашисти прийшли 18 березня. Під час обшуку, який вони влаштували в його будинку, вони знайшли пам’ятні фото з українськими захисниками, членський квиток НСПУ та інші «докази фашизму». Три дні над ним жорстоко знущалися.

«Він підтвердив, що його добряче побили за ці три дні і є важкі ушкодження, але запевнив, що обов’язково одужає», — пригадує Павло Кущ.

Відпустили 78-річного офіцера 21 березня окупанти зі словами «нє воюєм с вєтєранамі флота СССР». Але, на жаль, Євген Баль не зміг оговтатися після нелюдських знущань — його серце зупинилося 2 квітня. До свого 79-річчя він не дожив 6 днів…

Ми помстимося… Оркам ніколи не буде прощення.

Leave a Reply