Олександр Вододюк: «Своєчасне звернення по допомогу – це завжди консервативне лікування, без операції»

У залі засідань Балтської центральної районної лікарні відбулась XI конференція «Північного хірургічного товариства ім. М.О.Богданюка» за участю головних лікарів та завідувачів хірургічних відділень 12–ти північних районів області .

За словами керівника хірургічного відділення КП «Балтська центральна районна лікарня» Олександра Вододюка, який очолює товариство, тема шлунково-кишкових кровотеч є дуже актуальною, тому сучасні підходи та методи надання медичної допомоги хворим з гострими шлунково-кишковими кровотечами слід обов’язково обговорювати між колегами. В цьому плані балтським хірургам є чим поділитись. Саме тому ще перед початком конференції Олександр Володимирович розповів нашому кореспонденту, що планує зробити доповідь з досвіду лікування шлунково-кишкових кровотеч на базі Балтської ЦРЛ, зокрема, щодо застосування малоінвазивних методів.

– Виразкова хвороба шлунку прогресує, на жаль. Є велика кількість ускладнень з приводу кишково-шлункових кровотеч. Тому будемо розглядати сучасні методи лікування, зокрема, ендоскопічний гемостаз, ангіографію (те, що в Балті має запускатися) та інші (неоперативні) методи лікування.

– Що найчастіше застосовуєте?

– Частіше лікування відбувається шляхом ендоскопічного гемостазу. Це сучасний метод зупинення кровотечі та лікування без операції. Зауважу, що своєчасне звернення по допомогу – це завжди консервативне лікування, без операції. Важливою є також робота сімейних лікарів щодо профілактики захворювань. Ми зі свого боку завжди готові надати допомогу, якщо вони своєчасно направлять на лікування.

– Ангіографом будете користуватися, як запрацює?

– Звичайно, теж будемо у разі потреби застосовувати таку технологію, як і в обласній лікарні.

Олександр Вододюк розповів, що навчання та обмін досвідом – одна з головних умов роботи лікарів, адже час не стоїть на місці, з’являються більш сучасні методи лікування.
– Адміністрація лікарні підтримує нас, дає можливість не тільки проводити такі зібрання, а й брати участь у з’їздах хірургів та інших заходах з обміну досвідом в Харкові, Києві, інших містах. Для хірургів це дуже важливо, маємо постійно підвищувати кваліфікацію.

Конференцію відкрив головний лікар КП «Балтська районна лікарня» Олександр Бурлака, який наголосив, що лікарня має серйозний рівень хірургічної допомоги (торакоскопічної, судинної, лапароскопічної), має й інші перспективи.

Після доповіді Олександра Вододюка, головний позаштатний абдомінальний хірург Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач відділення хірургії інвазивних методів лікування та діагностики КП «Одеська обласна клінічна лікарня» Петро Пустовойт у своєму виступі спинився на сучасних підходах та алгоритмі надання допомоги хворим з гострими шлунково-кишковими кровотечами.

Про особливості передопераційного ведення пацієнтів з гострими шлунково-кишковими кровотечами говорив головний позаштатний анестезіолог- реаніматолог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Буднюк.

У роботі конференції також взяли участь доцент кафедри хірургічних хвороб №1 ДЗ «Одеський Національний медичний університет» Є. Новосад та асистент цієї кафедри О.Загороднюк, розкрили особливості надання медичної допомоги постраждалим з травмою судин та сучасні ендоваскулярні технології в абдомінальній хірургії .

Учасники конференції здійснили екскурсію по відділеннях ЦРЛ.

Людмила ШЕЛИХ•

Leave a Reply