Олексій ПАНТІЛЄЄВ: «За рік, звичайно, «Нью-Васюки» ми не побудуємо, але від амбіційних планів не відмовляємось»

ОДРАЗУ після обрання на посаду, голова Одеської обласної ради Григорій Діденко побував у найвіддаленіших від обласного центру ОТГ на півночі області. Відвідавши разом з депутатами облради соціально значимі об’єкти у Подільську, Балті та Піщаній, він так прокоментував свій перший візит:
— Живе спілкування — це дуже важливо, тому робочі поїздки стануть регулярними. Вважаю позитивним знаком, що до першого візиту долучились також колеги з різних політичних сил. Від нас чекають активної роботи та виважених рішень. Депутатам обласної ради VIII скликання є над чим працювати, аби змінити Одещину на краще».

А Піщанський сільський голова Олексій Пантілєєв висловив упевненість в тому, що небайдужість нового очільника області стане основою для конструктивної взаємодії новоствореної громади з обласною радою. Свіжими враженнями від спілкування з Григорієм Діденком і не тільки він поділився з нашим кореспондентом.

— Олексію Анатолійовичу, про що йшла мова під час зустрічі?

— Діалог був конструктивним. Голова обласної ради ознайомився зі станом справ на місці, перейнявся майбутнім нашої невеликої громади і, я думаю, виконає обіцяне. Він справляє враження людини совісної, яка слів на вітер не кидає. Бо, якщо чесно, не пам’ятаю, щоб хтось з керівників такого рівня вже на другому тижні після обрання починав свої робочі візити з найвіддаленіших від обласного центру населених пунктів. Тим більше, що й погодні умови були несприятливими. Але Григорія Діденка та депутатів обласної ради, які разом з ним відправилися до Подільського району (на знімках), не злякала ожеледиця і вони, після візиту в Подільськ та Балту, вже коли на вулиці була темрява, а робочий день закінчився, прибули в Піщану.

Найбільше Григорій Віталійович був вражений станом дороги від Балти до Піщаної. Коли я (ще в Одесі), говорив йому про те, що для нас – це головна проблема, він слухав і, напевно, не зовсім уявляв весь масштаб цього дорожнього кошмару. Те, що довелося побачити на власні очі, відчути в дорозі, таки переконало його в правоті моїх слів. Тому він пообіцяв докласти всіх зусиль, зробити все від нього залежне, аби питання ремонту доріг було вирішене.

— Вам час для ознайомлення зі станом справ у громаді та адаптацію, на щастя, не потрібен. Отже, знали, на які ще питання слід звернути увагу обласного керівництва…

— Дійсно, я прийшов на посаду сільського голови вже підготовленим. За п’ять років управління районом вивчив всі проблеми населених пунктів, що об’єдналися у Піщанську ОТГ. Знаю, що, скажімо, в Ракуловому проблему з водою вирішено і тут потребує уваги соціально-культурна сфера. Розумію, що для Криничок пріоритетним є забезпечення питною водою, бо з цим тут – критична ситуація. Для усієї громади пріоритетним є створення комунального господарства, в першу чергу для обслуговування водопровідних мереж та організації вивезення сміття. Якщо ми знаємо, що Пужайківській школі необхідний ремонт даху, і, на жаль, кошти, незважаючи на рішення попереднього складу обласної ради на ці цілі так і не надійшли, то маємо й цим перейматися. Інші проблемні питання, які залишилися відкритими, також будемо вирішувати.

— У нинішній ситуації, коли грошей не вистачає в державі, в області, чи є надія на допомогу щойно утвореній громаді?

— На допомогу? Не знаю… Ми озвучили свої проблеми і голова обласної ради сказав, що в принципі перспективи на якийсь (не космічних розмірів) бюджет розвитку області є. Але більше сподіваємось на власні можливості. Добре, що протягом поточного року місцеві бюджети (сільських рад та району) наповнювалися більш-менш стабільно. У будь-якому випадку, думаю, за підсумками року очікуємо виконання дохідної частини бюджетів сільських рад та районної ради (до нового року так і залишаються). Це вселяє надію на те, що й вже спільний бюджет громади у 2021 році виконуватиметься. У його проєкт закладаємо реальні показники економічного зростання. За рік, гадаю, «Нью-Васюки» ми не побудуємо, але від амбіційних планів не відмовляємось.

— Окрім проєкту бюджету, чи працюєте над планом економічного розвитку ОТГ?

— Звичайно. З цього приводу радилися зі старостами: краще за них ніхто не знає стану справ на місцях. Я вже говорив про пріоритети (вода в Криничках, дах у Пужайківській школі тощо). Маємо завершити ремонт доріг на території сіл, освітлення вулиць. У Гербіному в пріоритеті – ремонт клубу. Вже є світло, замінимо вікна. Приміщення стає більш-менш обжитим. Скоро забудеться час, коли всередині панувала темрява і зі всіх щілин свистів вітер.

— Нарешті!

— У будь-якому випадку Гербіному до центру ОТГ набагато ближче, ніж раніше було до Балти. Вважаю, це теж зіграє позитивну роль у розвитку старостинського округу. Як й інших, звичайно.

— Перша сесія сільради показала, що одностайності у прийнятті рішень від депутатського корпусу навряд чи варто очікувати. Працювати буде непросто…

— Хіба можуть мешканці 5,5-тисячної громади бути абсолютно однаковими? Ні. Так само не можуть 20 депутатів сільської ради думати однаково. Звичайно, було б простіше, якби всі діяли за вказівкою, ніхто ні у що не вникав, механічно голосував за будь-яку пропозицію. Так, можливо, рішення прийматимуться важче, але результат більше відповідатиме інтересам громади. З немовчазним депутатським корпусом цікавіше працювати. Хочеться, щоб кожен з обранців, як і я, діяв тільки в інтересах громади. Всі вони знають проблеми свого населеного пункту, мають право відстоювати власну позицію та приймати спільні рішення. Депутати – одні з головних учасників процесу побудови нової Піщанської громади, кожен знає чого хоче, розуміє, чого очікувати від керівництва в інтересах її розвитку. Моя справа все це звести воєдино, провести сесію. І, головне, докласти всіх зусиль для того, щоб бюджет виконувався і витрачався в інтересах людей.

Бесідувала Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply